Kut’ül Amâre Zaferi’nin 101. Yıldönümü Kutlandı

Kut’ül Amâre Zaferi’nin 101. Yıldönümü Kutlandı

İlçemizde Kut’ül Amâre Zaferi’nin 101. yıldönümü düzenlenen bir etkinlik ile kutlandı.

Süleyman Bursalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan program saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

Günün anlam ve önemimi belirten konuşmayı yapan okulun Tarih Öğretmeni Duygu Ulaş

“Kut’ül Amâre Zaferi tıpkı Çanakkale gibi, Osmanlı’nın 1. Dünya savaşında kazandığı önemli zaferlerden birisidir. Kut’ül Amâre, Çanakkale’nin aksine savunma yaptığımız değil, kuşatmada bulunduğumuz bir savaştır. İngiltere tarafından bakıldığında ise 1781 Yorktow kuşatmasından beri kaybedilen en vahim mücadeledir” dedi.

Program, Kut’ül Amare zaferini anlatan video gösterimi, şiirlerin okunması ve gösteriler ile sona erdi.

Programa, Kaymakam Kudret Kurnaz, Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Aydoğan, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, kurum müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberTaşova Belediyesinden Büyüklerimize Vefa Programı
Sonraki haberKIZGÜLDÜREN’DE ORMAN YANGINI
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasova05tumarsiv?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.