Amasya İtimat

KUTLU DOĞUM HAFTASI NEDENİYLE KONFERANS DÜZENLENDİ VİDEOSUNU İZLEYİN

KUTLU DOĞUM HAFTASI NEDENİYLE KONFERANS DÜZENLENDİ

Peygamberimizin doğumunun 1441. yılında ülke genelinde olduğu gibi İlçemiz Müftülüğünce hazırlanan etkinlikler çerçevesinde Düğün Salonunda bir konferans düzenlendi.

19 Nisan 2012 Perşembe günü saat 20.00’de Taşova Belediyesi Düğün Salonunda düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Emekli Müftü Namık Hisarlı davet edildi. “Hz. Peygamber Ahlakı ve Kardeşlik Hukuku” konulu konferansa Belediye Başkanı Özgür Özdemir, Amasya İl Vaizi İdris Lap, Emniyet Amiri Hüray Sancı, Belde Belediye Başkanları, çok sayıda vatandaş katıldı. Konferansta bayan dinleyicilerin çokluğu dikkat çekti.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kuran Tilaveti ile başlayan programda müftülükçe hazırlanan slayt gösterileri sunuldu. Amasya İl Vaizi İdris Lap selamlama konuşmasından sonra Diyanet ilahi gurubunun duygulu ilahileri dinleyenlere manevi haz verdi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Müftüsü Osman Bircan Tuğlu; “Müslüman Müslüman’ın kardeşi olduğunu dinimiz her fırsatta açıklamıştır. 1989 yılından günümüze kadar Kutlu Doğum Haftası’nı heyecan dolu duygularla kutluyoruz. Peygamberimiz bütün insanları İman ve İslam şemsiyesi altında birleştirmiştir. Kardeşlik bozuluyorsa biliniz ki orada İslamiyet’ten uzaklaşma vardır.” dedi.

Konferansa konuşmacı olarak davet edilen Namık Hisarlı, Kutlu Doğum Haftasında kardeşlik hukuku ve ahlakının yaşayarak öğrenileceğini, bunun Kur-an-ı Kerim’in emri olduğunu vurguladı. Aynı anne ve babadan olan kardeşlerin kendi aralarındaki sıkıntılardan meydana gelen olaylar kötü örnek olmuştur, dedi. Hisarlı değişik örnekler vererek konuşmasını  kardeşliği yaşayarak sürdürürsek daha doğru yapmış oluruz sözleri ile tamamladı.

GECENİN KISA VİDEOSU

 

 VİDEO (ahmetozkan05)

 

Programın Playlist Videoları:
98-Müftülük Kutlu Doğum Namık Hisar Konferansı

ahmetozkan05 tüm playlist:
http://www.youtube.com/user/ahmetozkan05/videos?view=1

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.