KURUL YENİDEN OLUŞTURULDU, Nezarethaneler denetlendi

İlçe İnsan Hakları Kurulu yeniden oluşturularak ilk toplantısını 13 Mart 2020 Cuma günü gerçekleştirdi.

Vatandaşların insan hakları konusunda bilinçlendirilmesi, İnsan hakları ihlallerinin en alt seviyeye indirilmesi amaçlanan toplantılar uzun süredir yapılamıyordu.

Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Toplantı salonunda saat 14.00’de başlayan toplantıya; Kaymakam Mustafa Berk Çelik, Kurul üyeleri: Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Murat Çağlayan, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Bünyamin Şahin, İl Genel Meclisi Üyesi Deniz Şümer, Ak Parti adına Mehmet Cantez, Taşova Eğitim ve Sosyal Kalkındırma Vakfı Başkanı S. Zeki Gültekin, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı  Müdürü Barış Gündüz, Yüksel Akın Taşova Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Yılmaz Çakır, Yerel basın adına Ahmet Günaydın, Tepe mahallesi Muhtarı Mehmet Uslu katıldılar. Diğer siyasi parti temsilcileri toplantıya katılmadı.

Kaymakam Çelik’in insan hakları konusunu vurgulayan konuşmasından sonra kurul üyeleri görüşlerini dile getirdiler. Kurul ilk icraat olarak İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığının nezaretlerini denetledi.

Yorum Ekle