Amasya İtimat

KURTARMA BÖLGESİNDE TAŞOVALI BİR UMKE’Cİ…

6 Şubat 2023 tarihinde Ülkemizi derinde sarsan ve 10 ilimizi kapsayan büyük felakette yüzlerce gönüllümüz arama kurtarma da gece gündüz büyük fedakârlıkla çalıştılar. İşte onlardan biri de Mehmet Can Celep.

İlçemiz Alpaslan beldesinden Sağlık Meslek lisesi memuru Necmettin Celep’in oğlu Mehmet Can Celep, Kars Harakani Devlet Hastanesi Fizik tedavi ünitesinde fizyoterapi teknikeri olarak görev yapmakta iken büyük felaketin olduğu ilk günden itibaren Kars UMKE ekibi olarak Adıyaman merkez ve Kahta ilçesinde gece gündüz çalışarak bir çok kurtarma olayında görev aldı.

Celep, 10 günlük çalışmanın ardından yerine gelen ekibe nöbeti devrederek 15 Şubat 2023 Çarşamba asıl görev yeri Kars’a döndü.

Taşova Gazetesi olarak Mehmet Can Celep ve ekibini kutluyor, hayırlı yolculuklar diliyoruz. Kurtarma ekiplerinde görevli tüm gönüllülerimize Cenab-ı Allah kolaylıklar versin. Depremde hayatını kaybedenlere Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, depremzedelere sabırlar diliyoruz. Allah ülkemize bir daha böyle felaketler göstermesin.

Yorum Ekle