Amasya İtimat

KUMLUCA KÖYÜNDE 10.YIL KUTLAMA ETKİNLİĞİ YAPILDI

Taşova Kumluca Köyü Derneği ve Kumluca köyü muhtarlığı birlikteliğinde 13 Temmuz 2022 Çarşamba günü yapılan programa köylülerin ilgisi büyük oldu.
Kurban bayramı münasebetiyle Kumluca (Boladan) köylülerin köylerine gelmiş olmaları nedeniyle Dernek ve Muhtarlık tarafından planlanan etkinlik akşam Köy konağı bahçesinde yapıldı.
Program öncesi davetli olarak protokolde yer alan Amasya milletvekili Hasan Çilez, Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Merzifon Ak Parti İlçe Başkanı Yasin Kuzucu, Taşova Ak Parti İlçe Başkanı Tekin Sobacı, Amasya İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Öz birlikte Kumluca Mehmet Önder Göletine çıkarak incelemelerde bulunarak Köy Muhtarı Ferhat Kaya ve Dernek Başkanı Adem Önder’den sulama ve Barajın kullanılması yönündeki taleplerini dinlediler.
Köy Konağındaki Program akşam saat 20.00’de tüm köylülerin ve komşu köy muhtarları ve derneklerin başkan ile temsilcilerinin katılımı ile başladı.
Program sunumunu hemşehrimiz Deneyimli radyo  TV  program yapım ve sunucusu Salih Turgut yaptı. Dernek Başkanı Adem Önder katılımcı misafirler ve köylülerin organizasyonlarına katılımları için teşekkür konuşması yaparak bayramlarını kutladı.  10 yıl önce kurulan Kumluca köyü derneğinin kuruluşundan bugüne  çalışmalarını anlattı. Kurucu başkan merhum Mehmet Önder ağabeyimizi rahmetle anıyoruz. Başkan Önder; ”Birliğimizi, beraberliğimiz onun attığı temel üzerine kuruyoruz. Ayrıca büyük emekleri ile köyümüze kazandırdığı Kumluca köyümüz Barajı da onun bizlere kazanımıdır.” dedi.
Köy Muhtarı Ferhat Kaya konuşmasında katılımcıların bayramını kutladı ve katılımcılara teşekkür etti. Muhtar Kaya; ”Sulama sorunlarını ve Barajın sulamada daha etkin kullanılması yönünde milletvekilimize ve ilgili kurumlarımıza yaptığımız tüm başvurularımıza olumlu cevaplar aldık. Bizlere her daim yardımcı olan Devletimizin temsilcilerine teşekkür ediyorum ‘’ dedi.
Proğgamda sırası ile Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Amasya milletvekili Hasan Çilez, ADEF Amasya Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Turan Sayar ve Taşova Dernekler federasyonu Genel Başkanı Ahmet Usta birer konuşma yaparak gündemi değerlendirdiler.
Tüm katılımcıların doyasıya eğlendiği gecede  Taşovalı Sanatçımız Turan Üstün sahne alarak başta merhum Mehmet Önder’in sevdiği eserleri okudu ve gece oyunlar ve halaylarla son buldu .
Salih Turgut //Amasya Haber ve sevdamız Amasya Tv olarak An ve an Salih Turgut sayfasından canlı yayınlar da yaparak tüm Amasya camiasına Paylaşımlar yaptı.
PROGRAMA KATILIM SAĞLAYAN
Amasya Milletvekili Hasan Çilez
Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk
ADEF Amasya Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Turan Sayar
TAŞDEF Taşova Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Usta
İl genel Meclis Üyesi Ahmet Öz
Merzifon Ak Parti İlçe Başkanı Yasin Kuzucu
Taşova Ak Parti İlçe Başkanı Tekin Sobacı
Amasya Dernekler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Taşova Geydoğan Köyü Derneği Başkanı Turan Akdeniz
Taşova Belevi Köyü Derneği Başkanı Hacı Taşova
Taşova Devre Köyü derneği Başkanı İsmail Özübek
Eyüp Şehit aileleri Derneği Başkanı Mehmet Fişek
Taşova Devre köyü Muhtarı Hasan Ersoy
HABER / AMASYA HABER -Salih Turgut

Yorum Ekle