Küçük Köpek Cinsleri

Evlerde beslenen hayvan türlerinin başında her zaman köpekler geliyor. Ancak köpek cinslerinin çok fazla olması bazen hayvan severlerin kararsız kalmasına neden olabiliyor. Bazıları iri ve tehlikeli köpekler severken bazı kişiler daha minyon yapılı köpekleri beslemeyi tercih ediyorlar. Son dönemde köpek beslemenin popüler hale gelmesi bu minyon yapılı köpeklere olan ilginin de artmasını sağlamıştır. Bu yazımızda size küçük köpek cinsleri hakkında bilgiler derledik.

Büyümeyen Köpek Türleri

Bu listede yer alan köpek cinsleri belirli bir boyutun ve kilonun üzerine çıkmadığı için hayvanlar aleminde apartman hayatına uyum sağlayabilecek en ideal türler arasında yer almaktadır.

En popüler küçük köpek türü: Pomeranian Cinsi

Dünya üzerindeki en sevimli köpek ırkları arasında yer alan pomeranian cinsi son derece hayat dolu bir kişiliğe sahiptir. Hem oyun oynamayı seven hem de çok enerjik olan bu köpekler evde beslenmek için oldukça özel türler arasında yer alıyor. Bebek gibi bakım isteyen bu cinsler ortalama olarak 4 kg ağırlığına ulaşabilen köpek cinsleridir.

Sevimli ve küçük boyutlu bir tür: Yorkshire Terrier Cinsi

Sevilen minyon köpeklerden birisi de Yorkshire köpek cinsidir. Küçük bir ev köpeği olan bu cinsler 15 cm uzunluğa sahip cinslerdir. Hem zekidirler hem de son derece çevik hayvanlardır. Kararlı kişilikleri ile son derece karakteristik özellikleri olan köpeklerdir. Eğitimleri de zor değildir. Özellikle apartman dairelerinde beslenmeleri son derece rahat olan cinsler arasındadır.

Çok sevilen bir tür: Maltese Cinsi

Simsiyah boncuk gözleri ile hayvan severlerin daha ilk görüşte kalbini çalan Maltese cinsi köpekler evde beslenebilecek en ideal türler arasında yer alıyor. Sevimlilikleri yanında cana yakın tavırları ile de dikkati çeken bu hayvanlar Malta köpeği olarak da bilinmektedir. En eski köpek cinsleri arasında bulunuyorlar.

Az bilinen minik bir köpek türü: Brüksel Griffon Cinsi

Farklı bir köpek cinsi olan Brüksel Griffon, süs köpeği kategorisinde bulunan türlerdendir. 13 yıllık bir yaşam ömrüne sahip olan bu köpekler, 20 cm boyu ve 4 kg ağırlığı ile dikkati çeken son derece sevimli hayvanlardır.

Büyümeyen köpek cinsleri hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için Hayvanlar Alemi sayfasını incelemenizi tavsiye ederiz.

Yorum Ekle