Amasya İtimat

KÖYDES TOPLANTISI YAPILDI

2016 yılı KÖYDES bütçesinin belirlendiği,  Kaymakamlık Köylere Hizmet Götürme Birliği yıllık olağan toplantısının ikincisi 22 Ekim 2015 Perşembe günü gerçekleştirildi.

Toplantı; Birlik başkanı  Kaymakam Kudret Kurnaz’ın başkanlığında, İl genel Meclisi üyeleri Gönül Hayati Özkan, Yusuf Koca, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Bünyamin Şahin, İlçe Özel İdare Müdürü Muzaffer Saykal ve birlik daimi üyelerinin katılımı ile Müftülük toplantı salonunda yapıldı.

Köy muhtarlarının büyük çoğunluğunun katılımı ile yapılan toplantıda; 2015 yılı harcamaları oylama ile onaylanarak, 2016 yılı tahmini bütçesi okunup açıklanarak oylamaya sunuldu ve oy çokluğu ile kabul edildi. Daha sonra 2015 yılında KÖYDES planlamasına dahil olan ve yapımı biten ve devam eden  işlerin sunumunu bizzat yapan Kaymakam Kaymakam Kudret Kurnaz; köylerimize bu yıl su deposu, su işleri ve yol yapımı hizmetlerinde ağırlık verdiklerini belirterek, muhtarlarımızın da yapılan hizmetleri yerinde takip ederek gerekli eksik ve aksaklıkları yerinde tespit etmeleri ve Kaymakamlığımıza bildirmelerinin yapılan hizmetleri daha etkin ve verimli hale getireceğini belirtti. Ayrıca su saati uygulaması işlemlerininde köylerimizde tamamlanabilmesi için muhtarlarımıza büyük bir görev düştüğünü belirten Kaymakam Kurnaz, muhtarlarımıza gerekli bilgilendirmeleri yaptıktan sonra sözlerine son verdi.  Toplantı yeni köy olan Karamuk köyünün birliğe dahil edilmesinin oylaması ile son buldu.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.