KOSGEB GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ KURSU AÇILIYOR.

    KOSGEB   GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ KURSU  VERİYOR.


 


   İlçemiz Esnaf Odası Başkanılığı ,KOSGEB –İŞ KUR ile işbirliği yaparak  Girişimcilik  Eğitimi kursu açıyor.

25 başvurunun yapıldığı kursta, girişimcilik eğitimi görecek olan kursiyerler, kurs bitiminde KOSGEB kapsamında kredi ve hibelere başvurabilecek.

     29 Kasım 2012 Perşembe günü Esnaf Odası Başkanlığında    Amasya Kosgeb İl Müdürü Fatih Rüştü Keleş ,Çalışma ve İş Kurumu Amasya İl  Müdürlüğü İşgücü Yetiştirme Ömer Yasef Demir,B&D Danışmanlık  firma yetkilisi Birsen Demirtop’tan oluşan heyet  başvuruda bulunan adaylarla mülakat yaptı.


      İş kurmak isteyen yeni girişimcilere  verilecek 70 saatlik  Girişimcilik Eğitim kursu sonsunda adaylara sertifikaları verilecek Kursa katılacak olan  18 yaş üzeri 25 adaylar  aldıkları sertifikalarla 30 bin TL KOSGEB hibesinden yararlanarak iş yeri açabilecekler.


      Esnaf Odası Başkanı Süleyman Torun  yaptığı açıklamada;” Esnaf Odası olarak vizyon ve misyonumuz  doğrultusunda girişimci bireyler yetiştirmek için uğraşıyoruz. Başvuru yapan kursiyerler  adına önemli bir adımdır. Bu desteklerden yararlanarak ülke ve aile ekonomisine  katkı sağlayarak başarılı girişimciler olmaları diliyoruz.Esnafımızın ve halkımızın yararına olacak her türlü faaliyetlerin yanında ve öncülüğünü yapmaya her zaman hazırız “dedi.


 

Yorum Ekle