Amasya İtimat

Koro Başkanı Taşovalı, AMASYA ADINDAN SÖZ ETTİRİYOR

Haber: Ahmet Şimşek
Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesindeki Bahar Konserlerinden biri daha yaşandı. 29 Mart 2022 Salı günü saat 19.30 da başlayan Bahar Konserleri, Türk Halk Müziği Konseri ile devam etti.
Açılış  konuşmasını yapan Koro Başkanı ilçemiz Arpaderesi köyünden Ünal Kavak  seyircilere ve misafirlere kısa bir açılış konuşması ile hoş geldin sözleriyle sıcak bir ortam yaşattı. İki bölümden oluşan Konsere 1. bölümde Koro ve Solistlerin türküleri ile müzik şöleni devam ederken, Ankara Seymenlerin gösterileri dik duruşları, ağır ağır hareket ederek yiğitlik ve mertlik sergilediler. Solistlerin arasında  tabi ki Amasya Taşovalı Ünal Kavak  güzel bir türkü seslendirdi. Koroyu Yöneten Şef Kenan Şele’nin usta hareketleri ve TRT saz sanatçılarının başarılarıyla koro ve solistlerin duygu dolu ve hareketli türküleri dinleyenleri mest etti.
Konserin 2. bölümüne başlamadan verilen arada hoş sohbetler edildi. Sanatçılarla konsere iştirak eden misafirler arasında tanışma ve kaynaşmalar, ikramlar yapıldı. İkinci bölümde Solistlerin türküleri moral verdi. Ayşen Biten’in solist olarak katıldığı  konser Seymenlerin gösterisi ile son buldu. Sunucu Abdullah Gündüz’ün esprileri ve  solistlere eşlik etmesi hafızalarda kalırken, ASELSAN  Genel Müdür yardımcısının Koro şefi Kenan Şele  ve Sunucu Abdullah Gündüz’e çiçek vererek sanatçılara, seyircilere teşekkür etmesiyle sona erdi.
05amasyam-05 Kültür, Haber,  Magazin 2022https://05amasya-05.blogspot.com/2022/04/turk-halk-muzigi-konseri-unal-kavak.html

Yorum Ekle