Amasya İtimat

KÖRFEZ’DE MUHTEŞEM KAHVALTI

İstanbul Kartal ilçesinde, kısa süre önce kurulan ve kısa sürede gerçekleştirdiği faaliyetler ile adından söz ettiren, Marmara Bölgesi Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 06.01.2013 tarihi saat 10.00 da Kocaeli Körfez Amasyalılar Derneğinde kahvaltı verdi. Katılımın yüksek olduğu kahvaltıya davetli olarak katılan Amasya Taşova Uluköy doğumlu işadamı Mehmet Sarı Amasyalı hemşeriler tarafından çiçeklerle karşılandı.

    Kahvaltı esnasında konuşma yapan Marmara Bölgesi Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı Sezgin Ünsal gerçekleştirdiği konuşmasında ‘’Amasya dayanışma meşalesini bu gün Kocaeli körfez ilçesinde başlattı. Israrlı davetimiz karşısında iş adamı hemşerimiz Mehmet Sarı bizleri kırmadılar. Yağmur çamur demediler kahvaltımıza katıldılar. Gördük’ki hemşerimiz Mehmet sarı ya Kocaeli Körfez ilçesinde yaşayan hemşerileri bağrına bastılar çiçeklerle karşıladılar. Yaşadığımız tablo bizleri son derece mutlu etti.Sizlere teşekkür ediyoruz ‘’dedi.Başkan Sezgin Ünsal konuşmasında ‘’Marmara bölgesi gezimizin ikinci durağı, Kocaeli gölcük ilçesi olacak.Artık Amasyalılar güç olduğunu gösterme zamanıdır’’ dediler.

 

  Kocaeli Körfez Amasyalılar Dernek Başkanı Mustafa Karaağaç. İşadamı Mehmet Sarı’nın ziyaretinden mutlu olduklarını, Marmara Bölgesi Amasyalılar derneğinin faaliyetlerinde birlikte hareket edeceklerini belirtiler.

 

 Kısa adı ASDEF olan Amasyalı Dernekler Federasyonu genel başkanı İsmail Aktaş ‘’Marmara Bölgesi Amasyalılar Derneğimizin düzenlediği kahvaltıya katılımın yüksek oluşundan mutlu oldum.Artık değerlerimize sahip çıkma zamanıdır.İş adamı Mehmet sarı ya olan sevgi seli muhteşemdi.bu hareket şunu gösteriyor artık siyasi,fikri,inancı,rengi ne olursa olsun.bayrağına vatanına sahip çıkan her kim olursa olsun desteklemeye hazırız uzayan kol bizden olsun’’ dediler.

 

  Kahvaltıya katılan Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli Körfez ilçe başkanı Yağız Öztürk Günen körfez Amasyalılar derneğinde ikram edilen kahvaltıya katılmak tan mutlu olduğunu belirtirken. Sivil toplum kuruluşlarının güçlü olduğu illerin gücü görülmektedir. Bu gün Amasyalı Sivil Toplum Kuruluşlarının dayanışması hafife alınır türden değildirdediler.Başkan Günen abimiz iş adamı Mehmet Sarı’yı burada görmek bizleri mutlu etmiştir.Her zaman Amasyalıların yanında olduklarını ve olacaklarını belirtiler.

   Kahvaltı bir sonraki Gölcük kahvaltısında buluşulmak üzere dağıldı. Kocaeli körfez ilçesinde yaşayan Amasyalılar insanları bir araya getiren bu tür faaliyetleri süreklilik teşkil etmesini istedikleri belirtiler.

 

 

 

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.