Amasya İtimat

KÖPRÜ PARAMPARÇA OLABİLİRDİ

0
507

KÖPRÜ PARAMPARÇA OLABİLİRDİ


 


Sevgili okurlar,


Bildiğiniz üzere İstanbul’da  her yıl düzenlenen Avrasya maratonu bu yılda yoğun bir katılımla gerçekleşti.Gelenek haline getirilen bu koşu spor olarak çok güzel olabilir,İstanbul’u ve Türkiye’yi Tanıtım açısısından’da çok güzel olabilir,fakat olayın tehlike  boyutunun ise kimse farkında değildi.Bu tehlikeyi ancak bu yarışmayı televizyonları başlarında oturup izleyen vatandaşlar farkediyordu,ve o maraton koşusunu izleyen vatandaşlarımız,korku içinde boğaz köprüsünün sallanışını izliyorlardı.Bu koşunun boğaz köprüsünde yapılmasının ne kadar tehlikeli bir iş olduğunu televizyon ekranlarıdan net bir şekilde görünüyordu.


Maratonun başlamasıyla birlikte köprünün o tehlikeli sallanışını inanın yüreğim ağzıma gelerek izledim.Çünkü o koskaca köprü adeta beşik gibi sallanıyordu,öyle bir sallanıyorduki adeta köprü dağılacak gibiydi.


Peki sevgili okurlar böyle bir olasılık varmıydı veya olabilirmiydi.Evet hemde çok tehlike vardı,inanın  o köprü dağılabilirdi.Bana göre büyük bir facia yaşanabilirdi.Ama çok şükürki böyle bir olumsuzluk olmadan maratona katılan insanlar sağ selim karşıya geçtiler.


Değerli okurlar,ben uzman değilim fakat bunu anlamak için uzman olmaya gerek yok. Televizyon başlarında bu koşuyu izleyen herkesin benim gibi düşündüğüne inanıyorum ve bu işin ne kadar tehlikeli olduğunu düşündüklerini tahmin ediyorum.Ben bu tehlikeyi ilk defa bu yılki maratonda  farkettim,köprünün bu denli sallanışıyla farkettim ve bu yazıyı yazma gereği duydum.


Değerli okurlar,belki köprünün sallanması  tehlike arzetmeyebilir ama inanın ben köprünün sallanışını hayretler içinde izledim,bana göre büyük bir felaketin eşiğinden dönüldü.Saygılarımla..


 


Sami ASLAN-Şair Yazar

Yorum Ekle

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz