KOCAMAN YÜREKLİ BİR KADININ HİKAYESİ….

Amasya’nın Suluova ilçesinde yaşayan  İlçemize bağlı Alçakbel köyünden  fedakâr anne Fatma Günay, 43 yaşındaki doğuştan görme ve bedensel engelli kızı Sündüs Günay’ın ve 55 yaşındaki bedensel engelli olan ve şeker hastalığı dolayısıyla sonradan gözleri görmeyen oğlu Şaban Günay’ın gören gözleri, yürüyen ayakları oldu.

81 aşındaki fedakâr anne Fatma Günay, biri 43, diğeri 55 yaşında olan bedensel ve görme engelli evlatlarını bir an olsun yalnız bırakmıyor.

Engelli çocukların normal çocuklardan daha çok sevgi ve ilgiye muhtaç olduğunu vurgulayan ve evlat sevgisinin tarifinin mümkün olmadığını aktaran anne Fatma Günay, İkisinin arasında ömrümü geçiriyorum. Tek zorluk ilerleyen yaşım. Allah ömür verdiği müddetçe yavrularımın hizmetindeyim dedi.

Fatma Teyze ve ailesini evlerinde ziyâret eden İyilik Hareketi Derneği Başkanı Kasım Alper Özdemir ise; böyle güzel, vefalı bir  Anadolu kadınını tanımak bizler için ayrı bir mutluluk.

Haberlerde izleyince Fatma Nenenin hayatı bizleri duygulandırdı.

Neler yapabiliriz diye düşünürken, Almanya’dan bir gönüllümüz de duygulanıp ziyaret etmemizi isteyince bizlerde atlayıp geldik.

Allah koca yürekli analarımızın dualarını bu topraklar üzerinden eksik etmesin inşallah.

Türkiye Sakatlar Derneğimiz Suluova Şube Başkanımız Mehmet Semiz abimizle istişarede bulunarak ailemizin evlerindeki tuvalet banyo ve klozetin engelli yaşamına uygun şekilde yeniden yapılması için çalışmalara başladık; dedi.

TSD Suluova Şube Başkanı Mehmet Semiz ise, İyilik Hareketi ekibi ve Kasım Alper Özdemir’in bu duyarlı davranışına teşekkür etti.

Yorum Ekle