Amasya İtimat

KİM BU KUSTURİCA

0
565

KİM  BU  KUSTURİCA


 


Sevgili okurlar,


Bir belediye başkanımız tutuyor,bir sırp yönetmeni,yani Kusturica ‘yı Antalya film festivaline jüri üyesi olarak davet ediyor.Fakat  bu adama Türk halkı nasıl bir  tepki gösterir,bunun hesabını yapamıyor.ondan sonra’da işin içinden kendiside çıkamıyor.


Gelen tepkiler üzerine ise Kusturica jüri üyeliğinde istifa ediyor.Ediyor etmesine amma.. bir saygısızlık yapıyorki..adeta kin kusuyor.Bu ülkenin Kültür Bakanına öyle sözler söylüyorki yenecek yutacak gibi değil.Onu düşman ilan ediyor ve ona barbar diyor.Yazık ,yazık,Sayın Belediye Başkanım çok yazık,böyle admları çok arıyormusunuz allahaşkına.İşte böyle adamların gerçek yüzleri ufak bir olumsuzlukta nasıl ortaya çıkıyor görüyormusunuz.Adam utanmadan sıkılmadan  bu ülke televizyonlarına çıkıp bu ülkeye ve onun bakanına hakaretler yağdırıyor..Bu ne cüret yahu allahaşkına,adam bu ülkenin televizyonlarına çıkıp benim kültür bakanıma utanmadan sıkılmadan kin kusuyor.


Ve günlerce bütün gazeteler ister istemez bu densiz adamdan bahsediyor.


Eyy Kusturica sen git’te  Bosnahersekte katliam yapan,sırplara babar diye seslen.onları kendine düşman ilan et…bu kini onlara kus.Türk milleti,hiç bir zaman hiç bir tarihte katliamlar yapmamıştır.


Kimlerin katliam yaptığını tarihin kara sayfaları yazıyor zaten.


Neyse sevgili okurlar inşaalah bu gibi organizasyonları düzenleyen yetkililerimiz,bu olaydan ders alırlarda organizasyoları ona göre yapar,yoksa adam iyi yönetmenmiş bilmem neymiş banane kardeşim!’banane…Bana göre en iyi yönetmen,benim ülkemin yönetmenleri.benim ülkemde o kadar değerli yönetmenler ve ouyncular varki,ooooooo neden onları jüri üyesi yapmıyorlar, onuda anlamış değilim.


Saygılarımla……..


 


Sami ASLAN-Şair-yazar.


 


Yorum Ekle

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz