Kilise suyu yanındaki doğal gölümüzün akibeti merak ediliyor..

2016 yılında Devlet Su İşleri tarafından başlatılan Yeşilırmak ıslahı calışmaları sonrasında Ç Faravga kenarında yaklaşık 400 metre uzunluğunda tabii bir göl ortaya çıkmıştı. Sürekli akan kilise suyu sayesinde derinliği yer yer 2 metreyi bulan gölde  balık popülasyonu ve mikro organizma oluşmuştu.

Irmağın sağ sahil şeridinde 500 metrelik taş tahkimatı tamamlandıktan sonra çalışmalar Adnan Menderes ile Sanayi köprüsü arasına kaydırılmıştı. Belediye tarafından bu alanın hafriyat döküm alanı ılan edilmesi ile ortaya çirkin manzaralar çıktı. Beton mikser araçlarının ve diğer molozların buraya dökülmesi, akla; doğal olarak oluşan gölün doldurulacak mı? sorusunu beraberinde getirdi. Erbaa Belediyesince Kelkit kenarındaki yapılan Vadi parka benzeyen Kilise suyu mevkiindeki bu doğal gölün ortadan kaldırılacak düşüncesi vatandaşları tedirgin ediyor.

Piknikçilerce sandal keyfi de yapılan doğal gölümüzün bir bölümüne belediye tarafından yüzme havuzu, kamelyalar ve diğer yaşam alanları yapılması ile çok az bir masrafla  yöremiz çevremizdeki en gözde mesire ve park alanı haline gelecek.

Yorum Ekle