Amasya İtimat

KILIÇDAROĞLU DA İLK MİTİNGİNİ AMASYA’DA YAPTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Referandum öncesi miting programına Amasya’dan başladı. 15 Mart 2017 Çarşamba günü gerçekleştirilen mitinge yağmurlu havaya rağmen yoğun bir katılım oldu. Taşova ilçemizden de katılımlar gerçekleşti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yaptığı konuşmada “Getirilmek istenen sistemin freni yoktur, çünkü hesap vereni yoktur. Bu sistemde bir kişiyi, başkanı ikna ettiğiniz zaman Türkiye Cumhuriyeti’ni en geç 24 saat içinde ele geçirebilirsiniz. Hiçbir mekanizması yoktur” dedi.

Bir çok konuya değinen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kelam Kılıçdaroğlu konuşmasına şöyle devam etti:

“Bu anayasa değişikliği toplumu bölüyor. Oysa anayasalar toplumsal uzlaşma belgeleridir. Benim de anayasam olacak, benim gibi düşünmeyenin de anayasası olacak. Bu nedenle Amasya’ya geldim. Milletin istiklalini milletin azim ve kararı kurtaracaktır. Dediler ki niye anayasa mahkemesine gitmiyorsunuz diye? Milletin kaderini mahkemeler değil, milletin kaderini millet belirleyecektir. Mademki Amasyalı verdiği sözün arkasında durdu, mademki Amasyalı milli irade dedi ve burada yayınlanan genelge 1921 ve 1924 anayasalarının 1. Maddesi olduysa aynı kararı Amasyalı kardeşlerim yeniden vereceklerdir.

Hepimize hayırlı olsun diyorum. Yağmurumuz da hayırlı olsun. Bereketli olsun diyorum. Hepinize yürekten sevgilerimi, saygılarımı ve muhabbetlerimi gönderiyorum.

Gerginlik yaratmak istiyorlar, kutuplaşma yaratmak istiyorlar, Kılıçdaroğlu acaba bu dili kullanarak bir tuzak mı hazırlıyor? Asla, asla ve asla. Ülkemi seviyorum, insanlarımı seviyorum, hizmet etmek istiyorum. Hangi görüşten olursa olsun insansa Kemal kardeşlerinin başının üstünde yeri vardır.

Hepinize selamlar, saygılar sunuyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.