Amasya İtimat

KAYMAKAMIMIZ BUGÜN EĞİTİMİN VE EĞİTİMCİNİN YANINDAYDI

 

KAYMAKAMIMIZ BUGÜN EĞİTİMİN VE EĞİTİMCİNİN YANINDAYDI

Taşova Kaymakamımız Sayın İbrahim Halil Şivgan, 22 Eylül 2011 Perşembe günü, ilki Taşova Öğretmenevi Avrupa Birliği Proje Ofisi’nde, diğeri Taşova Orman İşletme tesislerinde olmak üzere peş peşe İlçemiz tüm okullarının müdürleri ile toplantılar yaparak, bu sene de eğitimin ve eğitimcinin yanında olduğunu gösterdi.

Birincisi sabah 10:00’da Öğretmenevi’nde yapılan toplantıya, Taşova’da eğitim-öğretime verdiği değeri ve önemi bildiğimiz İl Genel Meclis Üyesi Sayın Gönül Hayati Özkan’ın onur konuğu olarak katıldığı,  Kaymakamımız Sayın İbrahim Halil Şivgan başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Rıza Atasoy, Şube Müdürleri Mehmet Uysal, Hamit Akkoyunlu ile İlçemize bağlı köy ilköğretim okullarının müdürleri/müdür yetkili öğretmenleri katıldı. Açılışı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Rıza Atasoy hoş geldiniz konuşmasıyla yaptı. Katılımcılardan okulları hakkında istatistiksel veri ve sorunlarını aldı. Bu sene büyük oranda sorunları çözülmüş olarak eğitim öğretime başlamanın gururunu yaşadığını belirterek katılımcılara yeni öğretim yılında başarılar diledi.

Daha sonra sözü Kaymakamımız Sayın İbrahim Halil Şivgan alarak, katılımcılara hem geçen seneki emeklerinden, hem de buraya kadar gelerek değerli vakitlerini ayırdıklarından dolayı teşekkür etti. Tanışmanın ardından geçen yılki renovasyon projesinin geldiği nokta Kaymakamımız tarafından  irdelendi. Bu sene de renovasyona eklenecek okullar belirlenerek çalışma prensipleri şekillendirildi. Sayın Kaymakamımız özellikle taşra okulları öğrencilerinin ezilmişlik, itilmişlik, fazla sahiplenilmemezlik… vb. gibi olumsuz düşüncelerinin giderilmesi, kendilerine şehir öğrencileri gibi değer verildiğini hissettirilmesi için büyük gayret gösterdiklerini, göstermeye devam edeceklerini ve görevli öğretmen arkadaşlarımızın da aynı şekilde bu konuya önem vereceklerini bildiğini söyledi. Örnekli açıklamasında; Yeşiltepe İlköğretim Okulu öğrencilerinin 23 Nisan 2011 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Öğretmenleri Hasan Öztürk rehberliğinde Taşova törenlerine katılması, kalabalık kitleler karşısında  etkinliklerde bulunmaları, ayrıca okullarının şehir merkezindeki kardeşlerinin öğrenim gördüğü gibi fiziki yapıları düzeltilmiş okullar haline getirilmesi onlara büyük bir özgüven sağladığını dile getirdi.

Tabi ki, Yarınlar İçin Okullarımızın Renovasyonu Projesi kapsamında yapılan çalışmalarla ilgili bazı farklı seslerin gelmesi; on beş – yirmi öğrencisi olan okullara bu kadar yatırımın gereksiz olduğu düşüncesi de bu gibi haklı gerekçelerle anlamsızlığa mahkumdur. Çünkü bu proje ile değil 10 öğrenci, 1 öğrenci dahi kendine özgüven sağlayıp okusa bu bizim için yeterlidir, denildi.

Toplantıda, renovasyona eklenecek yeni köy okulları, Kavaloluğu İlköğretim Okulunun Çerkezler mezrasıyla birleştirilmesinin uygunluğu, uzak mezralardan gelen öğrencilerin yemek ve ulaşım sorunları, okullarda iletişim ve bilişim araçlarının faal olup olmadığı… vb birçok konuda konuşulduktan ve çözüm önerileri alındıktan sonra sohbet ve muhabbet ortamına geçildi. Sevginin ve dayanışmanın ön planda olduğu muhabbet bölümünde katılımcılar kardeşlik ve kaynaşma örneği sergilediler. Öğle vaktinin gelmesiyle katılımcılar Öğretmenevi yemekhanesine geçerek sohbet ve muhabbet bölümünü burada devam ettirdiler.

Öğleden sonra ise İlçemiz belde ve merkez 8 sınıflı ilköğretim okulları ile ortaöğretim kurumları müdürleri toplantısı yapıldı. Saat 14:00’te Taşova Orman İşletmeleri bahçesinde yapılan toplantıda eğitim öğretim sorunları ve çözüm önerilerinden çok okulların başarılarının dile getirilmesi daha eğlenceli ve muhabbet havasında gerçekleştirildi. Öğretim sorunlarının daha sonraki küçük gruplar halinde oluşturulan toplantılarda ele alınmasının daha faydalı olacağı üzerinde duruldu.

Resmiyetten çok samimiyetin ağır geldiği toplantı, çay ve kuruyemiş ikramı ile Sayın Kaymakamımızın eğitimcilerine gösterdiği ilgi ve sevginin zihinlerde kalan silinmez bir anısı olarak kalmasıyla toplantı sona erdi.—————-İkinci Toplantı————————— 

* Daha fazla resim için <<<TIKLAYINIZ>>>

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.