Kaymakam Uysal Köydes ve Özel İdare Çalışmalarını Yerinde İncelendi

Kaymakam Uysal Köydes ve Özel İdare Çalışmalarını Yerinde İncelendi

Taşova Kaymakamı Engin Uysal ilçemize bağlı Gürsü, Mercimek ve Arpaderesi köylerine  Köydes ve Özel idare kapsamında yapılan çalışmaları yerinde inceledi.Kaymakam Uysal Köydes ve Özel İdare Çalışmalarını Yerinde İncelendi

Kaymakam Uysal “ İlçe merkezimize yapılan eğitim ve diğer alanlardaki yatırımlarımızın yanında köylerimiz ve mezralarımıza da hizmetler ulaştırılıyor. Bu yıl 16 köyümüze parke taş, 10 köyümüze su ve depo, bir çok köyümüze de yol hizmetleri Köydes kapsamında götürüldü ve götürülmeye devam ediyor, bugünler de yapılan çalışmaların bir kısmını yerinde görmek üzere ilgili müdürlerimizle incelemeler de bulunuyoruz.

Bu kapsamda Mercimek, Gürsu ve Arpaderesi köylerimizi de ziyaret ettik. Gürsu köyüne   Özel  İdare  tarafından   yapımı sürdürülen Gürsu  Köyü Gölet’i  2000 dönümlük araziye hayat verecek. On metre yüksekliğindeki   gölet duvarının yapımı ile 70- 75 Bin metreküp su tutacak olan göletten  2000 dönümlük  arazi sulanabilecek. Son aşamaya gelen ve 15 -20 gün sonra su tutmaya  başlayacak olan gölettin sulama boruları daha önce döşenmişti. Ayrıca  bu köyümüze 3 bin metre kare kilitli parke taşı  döşenmiştir.

Yine Arpaderesi ile Sepetli köyü arasına 4×4 kutu menfez yapılmış olup yine Arpaderesi ve Mercimek köyümüze de  toplam 4000 metre kare kilitli parke taşı temin edilmiştir.” dedi.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.