Amasya İtimat

KAYMAKAM UYSAL CEHALETİN CANINA OKUYORUZ PROJESİNİ DEĞERLENDİRDİ

Kaymakam Uysal” Kaymakamlığımız tarafından hazırlanan ve Proje hedefinin öğrencileri, velileri ve toplumun tüm kesimindeki bireyleri kitap okumanın yararları ve kazanımları hakkında bilgilendirmek, konuyla ilgili farkındalık sağlamak olan proje kapsamında yapılan ilk değerlendirmede çıkan sonuçlar memnuniyet verici olduğunu belirterek,
İlçe genelinde 27 okulumuzda 258 Öğrencimizin evlerine ziyaretler gerçekleştirilmiş ve öğrencilerimizin velileri ile birlikte okuma etkinliğine katılımları sağlanmıştır. Bunun yanı sıra projemiz ile 27 okulumuzda okuma saatleri planlanarak öğrencilerimizin öğretmenlerimiz ile birlikte kitap okumaları konusunda olumlu adımlar atılmıştır. Yine projemiz kapsamında 3 okulumuzda yeni kütüphane oluşturulmuştur olup 27 okulumuzda öğrencilerimiz tarafından okuma kulüpleri oluşturularak projenin etkin bir şekilde sürdürülmesi konusunda öğrencilerimizden de çok büyük destek aldık.
Projede şu ana kadar 27 okulumuzda 30 bin adet kitap dağıtıldığını ifade eden  Kaymakam Uysal İlçemizde sadece okullara ya da kütüphanelere değil kahvehanelerden Hastaneye ve diğer kamu kurumlarına kadar birçok yere kitaplıklar oluşturduk vatandaşlarımız artık zamanlarını geçirdikleri her yerde okuma imkanına sahip olacaklar. Ayrıca projede aile ziyaretleri konusunda ve proje faaliyetlerindeki çalışmalar konusunda öne çıkan Uluköy İlköğretim Okulu, Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Esençay İlköğretim Okulu, Belevi İlköğretim Okuluna, özellikle teşekkür ederek diğer okullarımıza da bu çalışmaların örnek olması temennisinde bulundu.
Tüm okullarımızın, idarecilerin ve öğrenci – öğrenci velilerimizin olumlu tepkileri ile karşılanan proje faaliyetlerinin hızla devam edeceğini belirtirken ortaya çıkan güzel sonuçlardan dolayı Okul idarecileri ve Öğrencilere teşekkür ederek daha projenin başında olunduğunu belirten  kaymakam Uysal  projenin daha etkin ve daha güzel faaliyetler ile devam edeceğini söyledi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.