Amasya İtimat

KAYMAKAM UYSAL BORABOY GÖLÜ VE YAYLASINDA HALKI DİNLEDİ

Kaymakam Uysal Boraboy Gölü ve Yaylasında İncelemelerde Bulundu

Taşova Kaymakamı Engin Uysal doğa harikası Boraboy gölü ve yaylasında incelemelerde bulundu.

Kaymakam Uysal “Boraboy gölü hem Amasya’nın, hem ilçemizin, hem de bölgemizin doğa harikası olan bir turizm yeridir.

Tabiat parkı ilan edilen Borabay Gölü, profesyonel bir şekilde ele alınmaya başlanmış olup yakın zamanda Tabiat Parkı statüsünü kazanmasına binaen her yönüyle “Gelişim Planı” bağlı olduğu kuruluşlarca hazırlanmaktadır. Şuan için Boraboy Derneği tarafından aile restoranı şeklinde işletilen tesis ve bungalovlarında kalitesi adım adım artırılmaktadır.   

Gölün ve çevresinin doğa yürüyüşü, doğa sporları, motorkros gezileri, jeep safari, foto safari gibi eko turizm faaliyetleri yapılabilecek peyzaj özelliklerine sahip olduğunu vurgulayan Uysal, saha içindeki tepeler, sarp kayalıkların eşsiz manzara güzelliği sunduğunu ve kar sularının birikmesiyle oluşan doğal gölcükler bulunduğunu söyledi.

Her mevsim fotoğraf çekmeye elverişli manzara güzelliğine ve özelliğine sahip alanları olan Boraboy Gölü ve etrafındaki sarıçiçek ile aşağı ve yukarı yaylaların, yaban hayatı zenginliğine de sahip olduğuna işaret eden Uysal, yaz aylarında sıkça ziyaret edilen gölün, kış aylarında ise buz tuttuğunu ve ayrı bir güzellik sunduğunu sözlerine ekledi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.