Kaymakam İbrahim Halil Şivgan , Özgür Mobilyanın fabrikasını ziyaret etti.

Kaymakam İbrahim Halil Şivgan , Özgür Mobilya’nın fabrikasını ziyaret etti.

İlçe  Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan 17 Nisan Cumartesi günü Özgür Mobilya’nın Yolaçan mevkiinde kurulu fabrikasını ziyaret etti.

işletme sahibi Özgür ve Ali Rıza Ağış ,üretimleri konusunda bilgiler verdiler.
Taşova mağazalarının 3.000 m2 , Amasya Mağazalarının 5.000 m2 olduğunu belirten Ali Rıza Ağış , ” Üretmiş olduğumuz Koltuk ,kanepe, yatak, baza ,genç odası ve mutfakları kendi mağazalarımız da satmanın yanında, Karadeniz Bölgesinin il ve ilçelerinde oluşturduğumuz bayi ağı pazarlamasını yapıyoruz.
Markalaşma adına büyük yatırımlar yapacağız. Geçen ay içerisinde hazırladığımız OKA projesi umuyoruz ki onaylanacaktır. Bu sayede fabrikamıza 4 yeni makine  daha alacağız.  Büyüyen üretim demek büyüyen istihdam demek olduğu için yeni 10 personel daha alacağız.Bu proje ile  İstanbul Mobilya fuarına (İMOB)katılacağız,  ihracatla ilgili eğitimler alacağız
Kaymakam İbrahim Halil Şivgan ” Böyle üretim tesislerinin fazla olması ilçedeki istihdam sorunun da üstesinden gelecektir. Taşova için çok güzel düşüncelerim var. Bunları zamanla yerine getireceğim. Biz her zaman üreteni destekleyeceğiz.Hep beraber hem eğitimde ki seviyemizi, hem de sosyal alanlarda ki faaliyetlerimizi yukarı çekeceğiz. Bunu hep birlikte yapacağız. Ayın 28’inde yapacağım çalıştaya sizide bekliyorum. Bu çalıştayda her şeyi konuşacağız , paylaşacağız.” dedi.
Kaynak:Taşova.net
 

Yorum Ekle