Amasya İtimat

KAYMAKAM ENGİN UYSAL’IN POLİS GÜNÜ MESAJI

Bugün, ülkemizde güven ortamının tesisine yönelik takdire şayan gayretler sergileyen Türk Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 168 ‘inci yılını kutlamanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

     Köklü bir birikime sahip Emniyet Teşkilatımız, günümüzde artık modern koşulların gerektirdiği her türlü teknik ve idari donanıma sahip olarak, başarılı hizmetler vermektedir. Devletimiz   bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada sunulacak imkanlarla güvenlik birimlerimizin hızını attıracak ve vizyonunu genişletecektir.

Polisimiz; yurt genelinde olduğu gibi Taşova ilçemizde  de güvenlik ve istikrarın temini adına özverili bir çaba göstermektedir. Günümüzde çağdaş polisin başarı ölçüsü sadece yakaladığı suçlu sayısı ile değil, aynı zamanda önleyici kolluk hizmetleriyle ölçülmektedir. Bu nedenle Taşova’da huzur, güven ve düzenin sürekli tesisi için vatandaşlarımızın tam desteğinin sağlanması gerekmektedir.

     Polis, sadece etkili bir kolluk gücü niteliği değil; aynı zamanda çocukların etkinliklerine katılan, sivil topluma el uzatan, kısaca toplumun her kesimiyle iletişime geçebilen bir yumuşak güç işlevi kazanmıştır.

     Bu düşüncelerle, “Polis Teşkilatının Kuruluşunun 168. yıldönümü ve Polis Günü” münasebetiyle, Taşova’da  örnek bir asayiş ortamının teşkil edilmesinde emeği geçen ve geçmişten buyana varolan sıkıntılarla kanunun çizdiği çerçevede mücadele ederek vazifesini yerine getiren tüm Emniyet Mensuplarını gönülden kutluyorum. Görevi esnasında şehit olan polislerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anarken; teşkilatımızın değerli mensuplarına sağlık ve başarı diliyor, her konuda olduğu gibi güvenlik birimlerimize desteklerini esirgemeyen Taşova  halkına teşekkür ediyorum.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.