Kaymakam Engin Uysal’ın Çanakkale Zaferi Mesajı

Kaymakam Engin Uysal 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 99’ ncu yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı

İlçemiz Kaymakamı Engin Uysal, “Çanakkale Zaferi’nin 99’uncu yıl dönümünü kutlamanın ve mukaddes vatanımız için canlarını çekinmeden feda eden aziz şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin büyük onurunu yaşamaktayız. Çanakkale, dönemin en büyük küresel güçlerine karşı, bir karış toprak bile vermemek için, kanı ve canı ile vatan topraklarını mühürleyen milletimizin, vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı uğrunda neleri göze alabileceğinin bir göstergesi ve namusunun simgesidir. Çanakkale’yi Çanakkale yapan, cepheye gönderdiği oğluna ‘Ya şehit ol, ya gazi’ demek suretiyle, vatanın her bir karış toprağını evladının canından üstün tutan Türk analarıdır.

Tarih boyunca verilen savaşlarda olduğu gibi Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda, Kore Savaşı’nda, Kıbrıs Barış Harekâtı’nda ve Doğu ve Güneydoğuda terörle mücadele sırasında, gözlerini kırpmadan canlarını feda eden şehitlerimizin yakınları ve kahraman gazilerimiz, milletimize bırakılmış en kutsal emanetlerdir. Milletimiz, mukaddes vatanımızın korunması için canlarını ortaya koyan şehitlerini ve gazilerini hiçbir zaman unutmayacak, onların bıraktıkları kutsal mirasa, vatanımıza ve bayrağımıza onurla sahip çıkacaktır. Bugün Ayyıldızlı bayrağımızın altında huzur ve güven içerisinde başımız dik olarak yaşıyorsak, bunu kutsal hayatın sahipleri şehit ve gazilerimize borçluyuz. Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 99’uncu yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize vatan kılan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

Yorum Ekle