KAYMAKAM EMİN KAYMAK BORABOY YENİ CAMİ AÇILIŞINA KATILDI

Kaymakam Emin Kaymak Boraboy Yeni Camii Açılışına Katıldı

İlçemize bağlı Boraboy Köyü Yeni Cami, düzenlenen bir törenle ibadete açıldı.

Kaymakam Emin Kaymak “Bugün burada hep beraber Boraboy Köyü Yeni Camiini hizmete açıyoruz. Bu güzel eserin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah burası vatanımız ve milletimiz için en güzel şekilde hayırlara vesile olur. Peygamber Efendimiz kutsi hadislerinde Allahu Teâlâ yere göğe sığmaz ancak müminin kalbine sığar. Camiler Kabe’nin şubesi olduğuna göre camilere gelebilirsek, güzel cemaat olabilirsek, saflarda yerimizi alabilirsek, huzur bulabilirsek kulluğa erebiliriz. Kabe’ye bir kere gidilir, o da durumu müsait olanlara. Ama camilere her gün gitmek mecburiyetimiz vardır.” dedi.

İl Müftüsü İsmail İpek “Yeni camimiz hayırlı ve cemaati bol olsun, içerisi huzurla dolsun, gelenler huzur bulsun, gönülleri sevgi ile dolsun inşallah.” dedi.

Camii Yaptırma Derneği Başkan Yardımcısı Zeki Akın “Boraboy köyü yeni camimizi bir yıl gibi kısa sürede Allah’ın izniyle yaptırmış bulunmaktayız. Bu lütfu bize bağışlayan Allah’ımıza hamd olsun. Camii inşaatını kısa sürede bitirmemizin nedeni; birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmemiz, olmuştur. Camii inşaatımıza dört yüz bin lira harcadık, emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Camii yapımında emeği geçenlere plaket verilmesinden sonra İl Müftüsü İsmail İpek’in açılış duasından sonra protokol tarafından açılış kurdelesi kesildi

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberİLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OKULLARI ZİYARET ETTİ
Sonraki haberHASAN DERTLİ VEFAT ETTİ
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasova05tumarsiv?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581