Kaymakam Ahmet Gökcecik, gazetecilerin günlerini kutladı.

Haber: Serdoğan Sıvacı

Kaymakam Ahmet Gökcecik, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında ilçemizdeki gazetecilerle bir araya geldi. Gazetecilerle sohbet ettikten sonra basın ilçemizin en  kıdemli gazetecisi Ahmet Günaydın’a günün anlam ve önemine uygun pasta üfletti.

Gazetecilerle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde değil her zaman bir araya geldiklerini aktaran Kaymakam Gökcecik, “Mesai kavramı olmaksızın gece gündüz demeden ter akıtan basın emekçilerinin gününü tebrik ediyoruz. En yakın çevremizden en uzak coğrafyalara kadar eksiksiz, tarafsız, doğru haber almak, en temel insan hakkıdır. Doğru bilgi, egemenlik savaşlarının haber ve bilgi kirliliği ile daha fazla sürdürüldüğü günümüzde daha bir önem kazanır olmuştur. Basın, tam da bu noktada insanların doğru haber almasına aracılık etmesi yönüyle sosyal, kültürel, siyasal hayatımızda önemli bir işlev görmektedir. Basını dördüncü kuvvet olarak güçlü kılan, halkın sesi, hak ve özgürlük taleplerinin karşılanmasını isteyen geniş kitlelerin haber ve bilgi kaynağı olmasıdır. O nedenle, demokratikleşme, basının özgürlüğünden ve rahat çalışma şartlarından bağımsız düşünülemez olmuştur. Başka bir ifadeyle, genelde bütün özgürlüklerin özelde basın özgürlüğünün sağlanma oranı, demokratik gelişmişliğin ve olgunluğun göstergesi sayılmıştır” dedi.

İlçemiz basını adına Gazeteci Günaydın, Kaymakam Gökcecik’in şahsında tüm idarecilerin aynı gün kutlanan ”İdareciler Günü”nü kutladı.

Yorum Ekle