Amasya İtimat

KASIM ALPER ÖZDEMİR’DEN MUHTEŞEM GECE

Eyüp Belediyesi Kültür Etkinlikleri çerçevesinde Göktürk Kültür Merkezinde sahneye çıkan Kasım Alper Özdemir salonu dolduran misafirlere bir buçuk saat boyunca güzel dakikalar yaşatırken 10. sanat yılına da merhaba dedi.

Semazen eşliğinde okuduğu şiirlerle başladığı etkinlikte kendi şiirlerinin yanı sıra usta şairlerin mısralarına da yer veren
Özdemir; Bir Amasyalı olarak her zaman memleketimi tanıtmaya çalıştım. Bundan sonra da elimden geldiğince tanıtmak için mücadele vereceğim; buraya kadar gelerek beni onurlandıran sevenlerimize ve hemşerilerime ayrıca teşekkür ediyorum, dedi.

Gecede Özdemir’e gitarıyla Onur Macit ve Furkan Güngör eşlik ederken. Cumali Atilla ve Cüneyt Şentürk de şarkılarıyla geceye renk kattı.

Geceye Eyüp Belediye Başkan Yardımcısı Semih Dikyol, ASDEF Başkanı İsmail Aktaş, ASDEF Kurucu Kemal Bektaş, ASDEF Başkan Yardımcısı Yavuz Dinçer, Rumeli Balkan Fed. Başkan Vekili Hasan Yeniciler, Amasya Balkan Türkleri Derneği Başkanı Hüseyin Yazıcı, İHA Spor Müdürü Mustafa Karagöl, Eyüp Belediyesi Kültür Müdürü Vekili Aydın Genç, Amasya İl Derneği eski başkanları Burhan Ak ve Birol Gegin, GÜMYAD eski başkanı Fatma Çelik, İş adamı Hasret Öztürk, Türkmendamı Köyü Dernek Başkanı Ersoy Kahraman, Çaydibi Derneği Başkan Vekili Adem Güney, Sarımeşe Köyü Derneği Başkanı İlyas Kavlak, CAN AVM sahibi Cemal Kayhan, Suluovalılar Derneği kurucuları Sabri Genç ve Abdurrahim Yaylacı, Arif Akkaşoğlu Uluköy Derneği eski başkanı Cafer Aktaş, Özbaraklı Derneği eski başkanı Dilaver Tutar, İETT Bölge Şefi Hakan Çakmak, Yazar Ahmet Rıza Korkut, Gazeteci Müslüm Söyler, Darüllaceze Onbaşısı Ali Bulut, Gürsu Köyü Derneği adına Mehmet Özdilek, İstanbul Kabaoğuzlular Derneği Başkanı Bünyamin Gedik, Mali Müşavir İrfan Arabacı ve bir çok davetli katıldı.

Geceye Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, Eyüp Kaymakamı Osman Kaymak, İş adamı Hasan Ali Cesur gibi bir çok isim de özel olarak telgraf çekerek destek oldular.

Gecede Amasyalılar adına misafirlere hoş geldiniz konuşmasını yapan Amasyalı Dernekler Fed. Başkanı İsmail Aktaş; işte kardeşimiz Kasım Alper Özdemir, çıktığı her tv programında, radyo programlarında, konserlerinde Amasya adını layıkıyla taşıyan ve yeni nesle de örnek olacak bir değerimiz. 10.sanat yılına adım attığı bu gecede onunla olmaktan mutluyuz, dedi.
———-
Geceye özel olarak telgraf gönderen Amasya Eski Valisi Halil İbrahim Daşöz’ün mesajının okunmasından sonra salonda büyük bir alkış koptu. Sayın Daşöz telgrafında öncelikle Eyüp Belediyesi’ni böyle güzel bir geceyi hazırladığı için tebrik ederken, daha nice sanat dolu on yıllarda Kasım Alper Özdemir’in memleketine ve sanata hizmet edeceğini belirtti.

Gecenin açılışını ve kapanışını da AŞK YENİDEN YAZILIYOR şiiriyle yapan Özdemir gece sonunda ayakta alkışlandı. Şiirleriyle izleyenleri mest eden Kasım Alper Özdemir; hem Amasyalı olmaktan, hem de Eyüp Sultan’da yaşamaktan onur duyuyorum. Beni ben yapan ve bu başarıya ulaşmamı sağlayan en büyük güç Amasya’nın maneviyatını ve duruşunu taşıyabilmemdir. 2012 yılı hepimiz için hayırlara vesile olsun, Allah yardımcımız olsun ve bu yıl umudun yılı olsun, diyerek katılımcılara ve Eyüp Belediyesi’ne teşekkür etti.

Gece sonunda genç şair sevenleriyle hatıra fotoğrafları çektirip bol bol kitaplarını imzaladı…

AMASYA GÜNCEL H.İBRAHİM UĞURLU

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.