Amasya İtimat

KARSAVULDA BAYRAMLAŞMA

İstanbul’da bulunan Karsavul Köyü Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği bu yılki bayramlaşmasını Karsavul köyünde yaptı.

Karsavul  Köyü Sosyal  Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Başkanı Sami Aslan  bayramlaşma dolayısıyla, bir araya geldikleri Karsavul köylülerine yaptığı konuşmasında birlik ve beraberliğimizin pekişmesi,  dostlukların unutulmaması,  eş dost  akraba ve kabir ziyaretlerinin yapılması açısından bu ziyaretlerin çok önemli olduğunu açıkladı. Bu yılki  Bayramlaşmayı Karsavul Köyünde yapmayı daha uygun gördüklerini  söyleyen dernek Başkanı  Sami Aslan  konuşmasında; “Bizler gurbet elde yaşayan Karsavullular olarak sizleri özlerken, sizlerin hasretini çekerken,sizlerin ufak tefek olumsuzluklardan dolayı birbirlerinizle küs durmanız dargın olmanız,bizleri gerçekten çok üzmektedir” dedi.

“Bu yılki bayramlaşmada verdiğimiz sabah kahvaltısı ve öğle yemeğinin masraflarını Barış inşaat ve Karsavul Köyü Derneği Başkan yardımcısı Menekşe Ateş  hanımefendinin karşıladığını söyleyen Aslan, “dolayısıyle Menekşe hanıma ve eşi Seyit Ateş beyefendiye de çok teşekkür ederim” dedi. Başkan Sami Aslan bundan böyle Bayramlaşmaların İstanbul ve Karsavul Köyünde sürekli yapılacağını, hedeflerinin İstanbul’da bir dernek yeri almak olduğunu da  sözlerine ekledi.

Bul yılki etkinliği yani şenliği, Karsavul’da yapacaklarını söyleyen başkan bu konuda Muhtar Sinan Yılmaz ‘la görüştüklerini, Köyün en güzel yeri olan ilkokulun önünün bu yıl boşaltılarak etkinlik için hazır hale getirilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

İlkokulun orman kesimi  yapan insanlara tahsis edimesinin uygun olmadığını, ortamın çok kötü bir durumda  olduğunu ifade eden Aslan, Karsavul köylülerinin bu konudaki rahatsızlıklarını Muhtar Sinan Yılmaz’a ilettiğini de söyledi. Çevre kirliliğinin hat safhada olduğunu ve gurbetten gelen ailelerin ilkokul bahçesinden faydalanamadıklarının kendilerine sürekli gelen şikayetler arasında olduğunu söyleyen başkan, Karsavul köyü dernek başkanı olarak  bu konuları muhtarla iş birliği içinde çözeceklerini, köylünün isteğine uyularak çalışmalar yapılacağını söyledi. Daha sonra söz alan Karsavul köyü Muhtarı Sinan Yılmaz öncelikle Bayramlaşmanın  Köyümüzde yapılmasından dolayı başta  dernek Başkanı Sami abi olmak  üzere emeği  geçen herkese çok teşekkür ediyorum diyerek söze başlayan Yılmaz Başkanım  gereğini söyledi sözlerine katılıyorum, birlik ve beraberlik içerisinde olduktan sonra her konuyu çözeriz  yeter ki  birlik ve beraberlik içerisinde olalım dedi.

Bayramlaşmaya Karsavul Köyü sakinleri eksiksiz katılaarak dernek yöneticilerine memnuniyetlerini dile getirdiler.

Bayramlaşmada; Arife günü mezarlık ziyareti yapıldı, Kur’anı kerim okundu. Bayram  namazı sonrası sabah kahvaltısı verildi. Aynı gün öğlen yemeği  verilerek kuranı kerim okunarak dualar edildi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.