Amasya İtimat

KARADENİZLİLER DERNEĞİNİN ÖRNEK KİTAP KAMPANYASI DEVAM EDİYOR

Bir süre önce Amasya Valiliği tarafından başlatılan “Okuyan Amasya” adlı kitap kampanyasına destek olmak amacı ile ilçemizde sosyal kültürel ve eğitim alanındaki örnek çalışmalarla ses getiren Taşova Karadenizliler Derneği “Bir Kütüphane de Bizden” adlı kitap toplama kampanyası başlatmıştı.


Bu çerçevede yaklaşık üç bin adet kitap toplanmış ve dernek odasında İlçe Kaymakamı Özkan Demirel İlçe Belediye Başkanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve eğitimcilerin katıldığı sade bir törenle ilçemizde bulunan okullarımıza sembolik bir kitap dağıtımı yapılmıştı.


Aynı kampanya okulların eğitime açıldığı şu günlerde de devam ediliyor. Derneğe bağışlanan yaklaşık bin altı yüz kitap dernek yöneticileri tarafından ilçemizde bulunan İlköğretim okullarına teslim edilmeye başlandı. Dernek Başkanı Bayram Öztürk yaptığı açıklamada:  “Amacımız ilçemiz eğitimine katkıda bulunmaktır. İnşallah çocuklarımıza sağladığımız bu olanaklar güzel değerlendirilir, faydalı olur. Bu vesile ile kampanyamıza destek olan bütün dostlara özellikle hemşerimiz Ömer Kuru’ya teşekkür ederiz.”  dedi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.