Amasya İtimat

Karadeniz Yerel Eylem Grubu Çalıştayı yapıldı

OMYEGDER’in 2018 yılında 19 Mayıs Yerel Kalkınma Stratejisinde planladığı ve ulusal düzeyde faaliyetler yürüten Yerel Eylem Grubu Dernekleriyle birlikte “Karadeniz Yerel Eylem Grubu Dernekleri Çalıştayı” adı altında Yerel Eylem Grubu Dernekleri’nin IPARD II Programı kapsamında prosedür, evraksal ve uygulamada yaşadıkları sıkıntılar üzerine takım çalışmaları gerçekleştirildi. Çalıştay sonuç raporu ışığında Yerel Eylem Gruplarının IPARD III Programında bu tür sıkıntılar yaşamaması adına önemli kararlar alındı.

Çalıştayın açılışını yapan OMYEGDER Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Tolga Erel Çalıştay ile ilgili genel bilgilendirmelerde bulundu.19 Mayıs Kaymakamı Sn. İbrahim Civelek ise gerçekleştirilen bu Çalıştayın sonuçları itibariyle hayırlı olmasını başta OMYEGDER ve tüm Yerel Eylem Grubu Derneklerine başarılar diledi. 19 Mayıs Belediye Başkanı Sn. Osman Topaloğlu ise OMYEGDER’in bu tarz organizasyonlarla LEADER Yaklaşımı’na önemli katkılar sunduğunu ifade etti.

Çalıştayın ikinci bölümünde Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Merkez Koordinatorleri, Karadeniz Il Koordinatorleri, Birim Amiri ve Uzmanları ile Yerel Eylem Grubu Dernekleri Yönetim Kurulu Üyeleri, Müdür ve Uzmanlarının sorunlar başlıklı grup çalışmasıyla YKS uygulama sürecinde sorunlar ve çözüm önerileri ele alındı. Tüm katılımcıların ortak görüşü ile hazırlanan sonuç raporunun oluşturulmasıyla çalıştay sona erdi. yasanan yer aldığı masa çalışmasıyla sorunlar masaya yatırıldı ve çözüm önerileri oluşturuldu. Sonuç raporunun oluşturulmasıyla çalıştay sona erdi.

Çalıstaya 19 Mayıs Kaymakamı Sn.İbrahim Civelek Samsun Vali Yardımcısı-19 Mayıs İlçe Kaymakamı Sn. İbrahim Civelek, 19 Mayıs Belediye Başkanı Sn. Osman Topaloğlu, (TKDK) Samsun İl Koordinatörü Sn. Yusuf Özbey, Birim Amirleri ve Uzmanları, TKDK Ankara (Merkez) Tahakkuk Koordinatörü Sn. Adem Duman , Muhasebe Koordinatörü Sn. Alper Deligezer, Kastamonu İl Koordinatörü Sn. Ahmet Kuyulu, Merkez ve Samsun Birim Amirleri ve Birim Uzmanları, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Genel Sekreterliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Karadeniz Bölgesi’nde Amasya, Çorum, Kastamonu, Ordu ve Samsun illerinde faaliyetler yürüten 23 Yerel Eylem Grubu Derneği Yönetim Kurulu Başkan, Üyeleri, Müdür ve Uzmanları, OMYEGDER Yönetim Kurulu ve Genel Kurulu Üyeleri, Samsun İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürleri ve Muhendisleri, Yerel ve Ulusal Basın Mensupları katılım sağladı.

26 Mayıs 2023 Cuma günü Grand Amisos Hotelde gerçekleştirilen Samsun Karadeniz Yerel Eylem Grubu Çalıştayı’na Taşova Yerel Eylem Gurubu yöneticileri de katıldı.

OMYEGDER Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Erel ve Başkan Yardımcısı Sn. Turgay Rizeli Karadeniz Yerel Eylem Grubu Dernekleri Çalıştayına istirak eden tüm katılımcılara teşekkür ederek çalıştayın sonuçları itibariyle Karadeniz Bölgemize ve ülkemize hayırlar getirmesini diledi.

Yorum Ekle