KAR- KIŞ 112’YE VIZ GELECEK!

 

Yoğun kış şartlarında vakalara hızlı müdahale imkânı sağlayan kar paletli ambulans Taşova Devlet Hastanesi  112  ekibine dahil edildi.

Taşova Devlet Hastanesi,  112 Acil Sağlık Hizmetleri ambulans  ekibine  katılan Kar Paletli tam donanımlı ambulans  ile müdahale kabiliyetini yükseltti. Amasya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hastanemize gönderilen anbulans,  kış aylarında ulaşım sağlanamayan uzak noktalardan hızlı hasta naklini gerçekleştirecek.

İlçemiz Devlet Hastanesi  acil 112  ekibinde  hizmet verecek ambulansın özelliklerini tanıtan Hastane Müdürü Tahir Yüksel; ”  Yoğun kış şartlarında özellikle  orman köylerimizde  gerçekleşen vakalarda kullanılan  kar paletli ambulans kış ayı dışında da her türlü arazi koşullarında kullanılabilen 4 çekerli bir jeep ambulans olarak biliniyor. Saatte 65 Km, hızla olay yerine ulaşan ambulansımız 3 personel ile bir hasta taşıyabiliyor. Taşova Devlet Hastanesi  sağlık teşkilatı 32 bin nüfuslu ilçemiz halkına daha iyi  sağlık hizmetlerini sunmak için   U Kollu Röntgen cihazı, ortopedik motorlu hasta yatakları, diş röntgen cihazları ile hizmet veriyoruz.” dedi.

IMG_8096 IMG_8097 IMG_8109 IMG_8110

 

Yorum Ekle