Amasya İtimat

KAHREDEN TESADÜF…

İlçemize 13 kilometre uzaklıktaki komşu ilçemiz Erbaa’ya  bağlı Akça (Fidi) köyü İstanbul’dan aynı gün gelen iki üzücü haberle sarsıldı.

İlk üzücü haber İstanbul-Pendik ilçesinde yaşandı. Evli ve iki çocuk annesi Hayriye Yıldırım (28), 8 Ocak 2019 Çarşamba günü saat 14.00 sıralarında evinde cam temizliği yaparken 5. kattan evinin yanından geçen dereye düştü. Olayı gören komşularının itfaiye ve ambulansa haber vermesiyle düştüğü dereden ağır yaralı olarak çıkartılan genç kadın kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.verdi. Akça köyünden Nuh Yıldırım’ın eşi olan Hayriye Yıldırım’ın cenazesi 9 Ocak Perşembe günü gece İstanbul’dan Akça’ya gönderilecek olup, 10 Ocak günü Akça köyünde helallik alındıktan sonra Erbaa şehir mezarlığında  toprağa verilecek.

2. acı haber ise İstanbul Okmeydanı hastanesinden geldi. Yine Akça köyü halkından evli ve bir çocuk annesi Hatice Akkadı (29) evli ve bir çocuk annesi olup, 2. çocuğuna hamileydi. Genç kadın rahatsızlanarak kaldırıldığı Okmeydanı Hastanesinde yaklaşık bir aylık tedavi sonunda 8 Ocak 2019 Çarşamba günü hayatını kaybetti. Hatice Akkadı’nın cenazesi 9 Ocak Perşembe günü İstanbul’dan Akça köyüne gönderilecek olup, 10 Ocak günü Cuma namazına müteakip Akça köy mezarlığında toprağa verilecek.

Hayatlarının baharında vefat eden merhumelere Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli aileleri ve yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar dileriz.

Yorum Ekle