Amasya İtimat

KAHRAMANMARAŞ İNTİBALARIM

Ercan AYDIN

Acizane geçen hafta sonu Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin davetlisi olarak kitap fuarına katılmıştım. Fuarlar renkli ortamlar tabi.

Daha önce beyan ettiğim üzere buralarda bir çok bilim adamı ile tanışma fırsatı bulunuyor.. Bu sefer de tanıştığım bilim adamları oldu. Prof.Dr Hayri Kırbaşoğlu ve Prof.Dr Ejder Okumuş beyfendilerle tanıştım. Beraber seyahat ettik, beraber çay içtik, kaldığımız otel lobisinde sohbetlerimiz oldu.  Vizyonları ile lokomotif insanlardır bunlar. Ister istemez çok rafine bilgi akışı sağlanıyor karşılıklı.
Cemil Meriç’in şu sözü aklıma geldi şimdi, hatırladığım kadarı ile şöyleydi: “üniversal olmak için pruriyele sarılmak lazım” demişti. Uluslararası insan olmak için tekliğinin farkına varmalısın diyor.  Benim için pruriyele sarılmak, Taşova’ya sarılmak demektir. Taşova sevdam ve Taşova’mın değerleri şahsımdan üstündür, çok üstedir. Beni var eden bu yöreye minnettarlık hissediyorum. Şunu demek istiyorum. Hiç bir sohbetim yoktur ki içinde Taşova geçmesin. Kırbaşoğlu hocamla uzun uzun Amasya sohbeti ettik. Taşova adına da küçük şirinlikler yaptım; Fuar alanında küçük pankart hazırladım onu ziyaretçilere taşıttım. Bu, bugün bamya idi, yarın Boraboy gölü olur ya da başka zaman başka bir şey olur, Neticede gittiğim yerlerde beni var eden bu yöreyi anlatmadan geçmiyorum. Bundan mutluluk duyuyorum.
İlçemiz için yaptığım şeyler şimdilik bunlar. Yarın başka bir şey istenirse bir nefer olarak her zaman ilçemizin menfaatleri için hazır olacağımdan kimsenin şüphesi olmasın.

 

Yorum Ekle