KADIN KOLLARINDAN FARKLI BİR ETKİNLİK

Organizasyon Komitesinde: Dilek Aydın Yücel, Dönüş Yücel Rende, Gülçin Sönmez, Rabia Kağnıcı, Selma Ege, Selvihan Alparslan’ın bulunduğu İstanbul’da faaliyet gösteren Şahinler Köyü Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Kadınlar Kolu, ilçemizde ilk kez bir farkındalık oluşturarak köy meydanında bir pişirilmiş gıda üzerine kermes düzenledi.

12 Ağustos 2019 (Kurban Bayramı’nın ikinci günü), Adına “Hayat Hanım eli Değince Daha Güzel” sloganı ile düzenlenen etkinlikte; yöresel Lezzetler (saç yağlısı, ev yapımı dolma, tatlı ve yemekler) sunulurken, unutulmaya yüz tutmuş yöresel oyunların oynandı. Etkinlikte ayrıca hediye çekilişi yapıldı ve  orkestra eşliğinde oyunların oynandı.

Gün boyu devam eden etkinliğe; Kaymakam Talha Altuntaş, Amasya milletvekili Hasan Çilez, Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İstanbul’daki Taşova dernek başkanları, il genel meclis  üyeleri, siyasi parti  temsilcileri,Şahinler Köyü Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Celal Sönmez ve Yönetim kurulu üyeleri ile Şahinler (Kuşuf) köyü halkı katıldı. 

Yorum Ekle