Jandarmanın Kuruluş Yıldönümü Töreninde Taşova Rüzgarı

 

Jandarma teşkilatının 180. Kuruluş yıldönümü dolayısı ile Amasya’da düzenlenen törende Taşova rüzgarı esti.

  

Saraydüzü kışlasında Amasya İl Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlen tören saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunması ile başladı.

Mensubu olmaktan gurur duyduğumuz jandarma teşkilatının kuruluşunun 180. Yıl dönümünü gururla kutlamanın onuru mutluluğu ve heyecanı içinde olduklarını belirten İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ali Yıldız

“Türk milletinin sonsuz güvenine mazhar olmayı başaran Türkiye Cumhuriyeti jandarması, kurulduğu günden bu yana, günlük yaşamın her anında ülkemizin her noktasında,gece  ve gündüz,sıcak ve soğuk,yağmur ve çamur demeden halkımızın hizmetinde olmuş bundan sonrada olmaya devam edecektir” dedi.

Program  şiirlerin okunması, Uluköy Şehit Kömiser Mustafa Düzgün ilk-ortaokulu öğrencileri tarafından tiyatro gösterisi ve Türk devletlerinin bayraklarının gösterisi, yapılan yarışmalarda derece alan öğrencilere ödüllerin verilmesi,fotoğraf sergisi ve jandarma stantlarının gezilmesi ile sona erdi.

Amasya valisi Osman Varol ve Belediye Başkanı Mehmet Sarı Uluköy Şehit Kömiser Mustafa Düzgün ilk-ortaokulu öğrencilerini program sonunda sahneye tekrar davet ederek teşekkür ettiler.

Programa Vali Osman Varol,Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihat Ergün,Belediye Başkanı Mehmet Sarı,Taşova Kaymakamı Talha Altuntaş,gaziler ve vatandaşlar katıldı.

 

Yorum Ekle