Amasya İtimat

JANDARMADAN YEŞİLTEPE İÖO ÖĞRENCİLERİNE DESTEK

JANDARMADAN YEŞİLTEPE İÖO ÖĞRENCİLERİNE DESTEK

“Toplumsal Gelişime Destek Faaliyeti” kapsamında Taşova Jandarma Karakol Komutanlığında görev yapan Jandarma Astsubay Yasin BABAYİĞİT öncülüğünde İlçemiz Yeşiltepe Köyü İlköğretim Okulu öğrencilerine çeşitli eğitim materyali ve giyecek malzemesi  desteği sağlandı. Aynı faaliyet kapsamında daha önce de İlçemiz Devre Köyü İlköğretim Okuluna eğitim materyali  giyecek desteği sağlanmıştı.

Sözkonusu faaliyet kapsamında temin edilen eğitim materyali ve malzemelerin dağıtımı Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza ATASOY, Jandarma Astsubay Yasin BABAYİĞİT, Yeşiltepe Köyü İlköğretim Okulu Müdür Yetkili Öğretmeni Niğmet BAHADIR ve Yeşiltepe Köyü Muhtarının katılımıyla okulda düzenlenen bir program dahilinde yapıldı.

Programda bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza ATASOY “Ankara Mamak Vehbidinçerler İlköğretim Okulundan öğrencim olan Yasin Astsubay ile bir ilköğretim okulu çatısı altında böyle güzel bir faaliyet için birlikte olmaktan mutluluk ve gurur duyuyorum. Yasin Astsubayımızın öncülüğünde daha önce başka bir ilköğretim okulumuza da eğitim materyali dağıtımı yaptık. Böyle güzel ve anlamlı faaliyetlere öncülük eden öğrencim Yasin Astsubaya siz sevgili öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi

Öğrencilere hitaben kısa bir konuşma yapan Jandarma Astsubay Yasin BABAYİĞİT de “İlköğretim öğrenciliği dönemimden öğretmenim olan değerli İlçe Milli Eğitim Müdürümüzle  yıllar sonra yine bir ilköğretim okulunda böyle bir amaç için buluşmuş olmam benim çok anlamlı ve gurur verici bir durumdur. Kendisiyle yıllar sonra Taşova’da karşılaşmış olmam benim için ayrı bir mutluluktur, ben de her şey için saygıdeğer öğretmenime teşekkürlerimi sunuyorum.Sizlerin de öğrenim hayatınızda çok çalışarak başarılı olmanızı diliyorum” dedi ve bir zamanlar öğrencisi olmaktan gurur duyduğu öğretmeninden bahsetmesi üzerine duygusal anlar yaşandı.

Yeşiltepe İlköğretim Okulu Müdür Yetkili Öğretmeni Niğmet BAHADIR da İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve Jandarma Astsubay Yasin BABAYİĞİT’e her türlü maddi ve manevi desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Haber: Ahmet Özkan – Resim: Naci CEYLAN. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.