İZMİR ESENÇAY DERNEĞİ KONGRESİ YAPILDI

Ankara’da iki İstanbul’da bir derneği ile ilçemizin en fazla derneğine sahip Esençay köyünün artık İzmir’de de bir derneği oldu.

Geçtiğimiz ay Emekli Tuğgeneral Şerafettin Kaplan’ın kurucu başkanlığında kurularak tescil edilen İzmir Esençay köyü Dayanışma Derneğinin ilk olağan kongresi 4 Haziran 2018 Pazar günü dernek yerleşim yerinde saat 14.30’da gerçekleştirildi.

Toplantı yeter ayısının sağlanması üzerine genel kurula geçildi. Saygı duruşunu müteakiben Divan Başkanlığına; Şerafettin Kaplan, divan başkan yardımcılığına Ali Erdem, katip üyeliğe ise Uğur Yıldırım oy birliği ile seçildi. Kurucu Başkan Kaplan’ın teşekkür konuşması ve faaliyet raporunu okumasından sonra Dernek yönetimi için 5 asıl, 5 yedek, denetleme kurulu için 3 asıl, 3 yedek adayın ismi tahtasına yazıldı. Mete Kesim ve Erdinç Gürel’in başkan adaylığı için için yapılan oylamada iki adaya da eşit oy çıkması üzerine kura çekimine gidildi. Yönetim kurulu başkanlığına: Mete Kesim, asıl üyeliklere: Erdinç Gürel, Kamil Şahin, Şenol Şahin ve Ersin Demirci seçilirken, Denetleme kurulu asıl üyeliklerine ise; Şerafettin Kaplan, Mustafa Tombul ve Sevinç Gürel seçildiler.

Yorum Ekle