İYİ PARTİ ÇAMBÜKÜ KÖYÜNÜN YANINDA…

İlçemize bağlı Çambükü köyü Muhtar ve İhtiyar heyetinin görevden alınması ilçemizde huzursuzluğa ve üzüntüye sebep olmuştu.

23 Temmuz 2022 Cumartesi günü Çambükü köyünü ziyaret eden İYİ Parti Taşova İlçe Başkanı Ali Taş Köy Konağı önünde yaptığı açıklamada; ”Halk tarafından seçilmiş bir muhtarın görevden alınması bu kadar kolay olmamalıydı. Milletin iradesi hiçe sayılmıştır. Seçim zamanı bir oy için dil dökenler her ne olursa olsun vatandaşın yanında olmalıydılar.Kaymakamlığın önünde köylü vatandaşı elleri koynunda mahzun bırakmamalıydılar. Hiç bir iktidar yöneticisini halkın yanında görmedik. Bir teselliyi bile çok gördüler. Köydeki gözlemlerimde: köy halkı olarak OSB’ye karşı olmadıklarını ancak kendi yaşam haklarının daralacağını, çaresiz kalacaklarını ve sürecin başından beri insan yerine koyulmadıklarını ifade ettiler. Biz köyümüze döndükten sonra Ak Parti yöneticilerinin Taşova Kaymakamı Ahmet Gökcecik’i makamında ziyaret ettiklerini öğrendik. Biz halkız kardeşim halk. Yazıklar olsun. Hepsini köye davet ettik köye neden gelmiyorlar. Bizi kandırmaca laflarla komşu köylere düşman etmek istiyorlar. Bizi uzaya göndersinler de kurtulalım bari.

İYİ Parti olarak Taşova’ya OSB yapılması için maddi yardımda da bulunduk. Organize Sanayi Bölgesi Taşova’nın olmazsa olmazıdır. Ancak yer seçimi konusunda mağduriyet yaşayacakları kesin olan Çambükü köyü halkının yanındayız.”

Yorum Ekle