Amasya İtimat

İYİ Parti adayı Özdemir: ”Biz bu göç olayını çözmek için buradayız”…

31 Mart seçimleri yaklaşırken belediye başkan adaylarının  temposu yükseliyor. 2 Mart 2024 Cumartesi günü Taşova İYİ Parti teşkilatı düzenlediği açık hava toplantısı ile Atatürk Bulvarı, Otogar yanında bulunan seçim ofisinin açılışını gerçekleştirdi.

İYİ Parti Amasya il başkanı İbrahim Mermer ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı etkinlik; Ulu önder Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları için saygı duruşu ve müteakiben  İstiklal marşımızın okunmasıyla başladı.

İYİ Parti İl başkanı İbrahim Mermer’in selamlama konuşmasının ardından Belediye başkan adayı Ahmet Özdemir topluluğa seslendi:

Özdemir; Değerli il başkanım ilçe başkanım ve birbirinden değerli yol arkadaşlarım hepiniz hoş geldiniz, saygı ve sevgilerimi sunarım. 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak yerel seçimlerde İYİ Partiden belediye başkan aday olarak karşınızdayım. Çıktığımız bu kutlu yolda Rabb’im yar ve yardımcımız olsun. Amasya’nın ilçeleri arasında en geri kalan ilçelerden biri olan Taşova devlet teşviklerinden, yatırımlarından hak ettiğini alamamıştır. Bu yüzden ilçemizde işsizlik ve göç artmıştır. Gençlerimiz ilçemizi terk ediyor, ne yazık ki gittiği yerde de aşırı kira fiyatlarından dolayı zorluklar yaşıyor, işte b  İlçemizde kurulması planlanan organize sanayi için ne gerekiyorsa kimseyi üzmeden, kırmadan kurulmasına yardımcı olacağız. Çünkü bizler de ticaretten gelen bir neferiz, Taşova için gece gündüz demeden elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız.  İlk projelerimizden birisi Faravga mevkiindeki  arazilerde sebze ve meyve yetiştiriciliğini destekleyerek, sebze meyve üretimini arttırmak, Soğuk hava deposu kurarak ticari hacmimizi geliştirmeyi hedefliyoruz.  İlçemizde organize sanayi kurulduğunda istihdamın artacağı için bayan işçilerimiz için çocuk kreşleri kurmak hedeflerimiz arasında. Ülkemizin deprem bölgesinde olması sebebiyle kentsel dönüşümü hayata geçirerek konut sıkıntılarına çözüm bulacağız.” şeklinde konuştu.

Açılış törenine: İYİ Parti Ladik İlçe Başkanı Cemil Sukas ve yönetimi, Amasya İYİ Parti yönetimi, Taşova önceki Belediye Başkanı Özgür Özdemir ve partililer ile vatandaşlar katıldılar.

Yorum Ekle