Amasya İtimat

İsveç Malmö’den Taşova’ya Gönül Köprüsü

Ramazan öncesinde başlayan iyilik hareketi bir gönül seferberliğine dönüşerek yoluna devam ederken iyilik akımına bir destek İsveç Malmö şehrindeki MUST Derneği kurucusu Bilal Karabudak ve ailesinden geldi.

Malmö Genç Türkler Derneği adına yapmış olduğu açıklamayla; örnek olan ve benimsedikleri bu iyilik hareketine 12 bin tl lik gıda desteği ile yardımda bulundu.

Dernek adına yerel esnaflardan yaptırılan hediye alışveriş çekleri ve gıda kolileri ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılırken yaklaşık 10 çocuğa da bayramlıklar alındıktan sonra Alpaslan,Çalkaya ve Gürsu köyleri de ziyaret edildi.

Must Derneği Kurucusu Karabudak; 2012 yılından beri şehrimize sürekli gelerek etkinliklerimize ve 11 yıldır geleneksel olarak düzenlediğimiz Türk Kültür Festivali’nin sunuculuğunu yapan gönül insanı Kasım Alper Özdemir kardeşimizin öncülük yaptığı bu hayırlı yardımlaşmaya destek olmak istedik.

Yine öğrencilerle ilgili köy okulları gibi bir çok projeye de destek vermeye hazırız; dedi.

Kasım Alper Özdemir ise, sekiz yıldır dostluğuna şahit olduğum İsveç ve Danimarka’da ki dostlara öncelikle teşekkür ediyorum. Bizler iyiliğin gerçekten çok bulaşıcı olduğunu biliyor ve hızla bu iyiliği memleket sathına yaymak için uğraşıyoruz. Bilal Karabudak ve ailesine bu güzel Tokatlı ailemize ayrıca şükranları sunuyorum; dedi.

Yorum Ekle