İŞTE AMASYA TANITIMI

     İstanbul’da faaliyet gösteren Marmara Bölgesi Amasyalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği. Ekin TV de Emrah Binici’nin hazırlayıp sunduğu. Anadolu konuşuyor programınınkonuğu oldu.


     15.Aralık 2012  Cumartesi  saat 21.00 de başlayan program gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü. Konuklar kısa adı ASDEF olan Amasyalı Dernekler Federasyonu Başkanı mali müşavir İsmail Aktaş.Kocaeli körfez ilçesinde faaliyet gösteren ve Körfez Amasyalılar Derneği  Başkanı Mustafa Karaağaç  Emrah Binicinin program konukları oldu.

   Amasyalı sanatçıların davet edildiği programda ;Ozan Hamza Dilek , Buket Ünal, Aysu Bal, Fatoş Eren,  Mustafa Güler, birbirinden güzel türküler ile adeta ekranları başındaki  izleyicilere türkü ziyafeti verdiler.


  ASDEF genel başkanı İsmail Aktaş konuşmasında ;”Amasyalı sanatçılara gerekli destek verileceğini,  federasyonumuzda sanatçıların oluşturacağı komisyonun alt yapısı tamamlandı.Bundan böyle Amasyalı sanatçılarımıza  Amasya programlarında yer vermeyen kurum ve kuruluşları TV  izlemeyerek boykot edeceğiz.” dedi.


  Körfez Amasyalılar Dernek Başkanı Mustafa Karaağaç yaptığı konuşmada  birlikten güç doğacağını Marmara Bölgesinde birlikte hareket  edileceğinin ifade etti.


  Programda  Marmara Bölgesi Amasyalılar Derneği Başkanı Sezgin Ünsal; Amasya elmasının  çeşitlerini,Amasya’nın nefis yoğurdunu ve ünlü elma pekmezini tanıtırken, gerekli tanıtımın yapılamadığını ifade etti.  Ünsal ;İstanbul Kartal ilçesinde yaktığımız meşale tüm Marmara’yı saracağını söyledi. SAAT 24.00’e kadar süren programda ,  Derneğin kurucuları ve sanatçılara katımlarından dolayı  belgelerildi.


 


Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.