Amasya İtimat

İSTANBUL’DA BİRLİK ve BERABERLİK TOPLANTISI YAPTI

Haber: Cafer Çakraz

Göreve yeni başlayan, Çiçeği burnunda Muhtar Mustafa Söyleyici 20 Nisan 2024 Cumartesi günü Gurbette (İstanbul’daki) Çakırsulular ile dayanışma ve kaynaşma toplantısı yaptı.

 

31 Mart seçimlerinde Çakırsu (Yonnus) Köyü Muhtarı olarak seçilen Mustafa Söyleyici azaları ile birlikte İstanbul’daki Çakırsulular ile bir araya geldi. Kartal’da Kenan Avcı’ya ait kıraathanede yapılan ve yoğun bir katılımın olduğu toplantıda İstanbul’da yaşayan köylülere hitaben Muhtar Söyleyici birlik ve beraberlik içinde köyümüze en güzel şekilde hizmet etmek için ekibiyle birlikte var gücüyle çalışacaklarını ve en büyük destekçilerinin, devletimizin kurumları yanında, köylülerimizin maddi manevi desteği olacağını vurguladı. Muhtar Söyleyici, bu desteği şu yoğun kalabalığın zaten gösterdiğini belirtip, köyün eksiklerini, yapacağı projeleri sıralayıp hep birlikte başaracaklarını belirtip yoğun katılım için köylülerine  teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.

 

Ayrıca İstanbul’da yaşayanlar adına Murat Söyleyici ve daha önce İstanbul’da öğretmenlik yaparken geçen yıl memleketine dönen şu an Taşova’da öğretmenlik yapan aynı köyden eğitimci Cafer Çakraz da birer konuşma yaparak birlik ve beraberlik mesajları verdiler.

Yorum Ekle