İş yerini aydınlatmak isterken patlayan tüp korkuttu

16 Ağustos 2015 Pazar günü saat 20.15 sularında ilçe genelinde elektrik kesintisi oldu. İş yerini aydınlatmak için piknik tüpü ( lüx lambasını) yakmak isterken tüp patladı . Patlamanın şiddeti ile vatandaşlar deprem veya terör saldırısı korkusu ile panik yaşadı.

Saat 20.00’de  ilçe genelinde meydana gelen ve yaklaşık 2 saat süren elektrik kesintisi  meydana geldi. Elektrik jeneratörü olmayan iş yerleri sahipleri, iş yerlerini çeşitli yollarla aydınlatmak istedi. Hükümet caddesinde Konyar market sahibi Murat Konyar ( 41) iş yerinde bulunan piknik tüpünü yakmak isterken tüp elinde aniden alev aldı. Korku ile tüpü caddeye fırlatan iş yeri sahibi Konyar itfaiyeye haber verdi. Olay yerine itfaiyenin ulaşmasına zaman kalmadan tüp infilak etti. Büyük bir gürültü ile parçalanan tüpün şarapnel parçaları iş yerindeki vitrin dolabı , çevredeki iş yerlerinin çamlarını kırdı, bir aracın kaportasını deldi. Olay anında elektriklerin kesikliği nedeni ile caddenin boş olması olası bir faciayı önledi.
Mustafa Konyar; “ İlçemizde sebebi bilinmeyen bir elektrik kesintisi oldu. Işıkların kesilmesi ile piknik tüpü (halk arasında lüx lambasına diye bilinen) aydınlatma aracına yeni tüp alındı. Tüpü yakarken bir kıvılcım oluştu ve alev aldı. Korku ile tüp dışarı atıldı. Kısa süre sonra infilak etti. Sağlı-sollu  bazı dükkanların camları kırıldı . Kendi dükkanımızın camları da kırıldı. Yolun boş olması ve dükkanların elektrik kesintisi nedeniyle kapalı olması  nedeniyle şükür olsun Rabbimize can kaybı ve yaralanma olmadı. Maddi hasar oldu o da önemli değil, Allah hepimizi korudu  “dedi.

1 2 3

Yorum Ekle