Amasya İtimat

BELEVİLİLER İSTANBUL’DA BULUŞTU

İlçemiz dernekleri Ramazan ayı münasebeti ile geleneksel  piknik şenliklerini  Bayramın  ikinci ve  üçüncü günleri kendi köylerinde  yapmışlardı. Bu yaz döneminde Kumluca‘dan sonra İstanbul’da piknik yapan Belevi Dernek Pikniği oldu.

9 Ağustos 2015 Pazar günü Başakşehir Belediyesi Kayabaşı piknik alanında Belevi Derneği üyelerinin  Büyük İstanbul buluşması şeklinde geçen  pikniği görülmeye değerdi.

Medya TV ekranlarından tanıdığımız yeni dönemde Medya TV’nin kapanması ile  program  hayatına  Anadolu Dernek TV’de başlayacak olan  Usta programcı Salih Turgut’un sunumu ile  başlayan programda son günlerde tırmanan terör  olaylarında hayatlarını  kaybeden  şehitlerimiz, Mustafa Kemal Atatürk ve de silah arkadaşları bu vatan uğruna  şehit olmuş tüm şehitlerimiz anısına  bir  dakikalık saygı duruşunun ardından tüm  katılımcıların  gür  sesle  İstiklal marşımızın okunması  ile devam etti.

Dernek Başkanı Hacı Taşova  ve  yönetim kurulunun  sahneye  davetinde  tüm üyelerin  alkışları  Başkana  olan  desteğin göstergesiydi.

Dernek Başkanı Hacı Taşova yaptığı konuşmasında; ‘’ Değerli üyelerimiz  düzenlemiş olduğumuz geleneksel  pikniğimize  katılımlarınız  nedeniyle   her birinize  ayrı ayrı teşekkür  ederim. Bu tür  etkinlikler  eğlenceden öte birlik ve  beraberliklerimizin göstergesi olmaktadır. Bayramın ikinci günü köy muhtarlığımızın düzenlediği pikniğe de beraberce katıldık. Sağolsun muhtarımız bugün bizi yalnız bırakmadı.Muhtarımıza katılımları için ayrıca teşekkür  ederim. Biliyorsunuz aidatlarla  dernek olarak  ne  yer  alabiliyoruz, ne de bu tür etkinlikleri yapabiliyoruz. Yine  içimizde işverenlerimizin destekleri sayesınde sponsorluklarla  etkinliklerimizi yapıyoruz. Hediyelik eşya  çekilişi yapacağız iş yerlerinden aldığımız çok değerli hediyelerimiz var başta  Televizyon ,Çamaşır  makinesi ve derin dondurucu ayrıca bisikletler var devamı var.  Biz bedel ödemeden  bağış olarak sizlere hediye  olarak vermek üzere aldığımız bu eşyaların bedelleri çok küçük rakamlı bedellerle  bilet alarak sizlerin olacak. Sizler de bu vesile  ile  derneğimize  destek olmuş olacaksınız. Dernek  yönetiminde ikinci dönem  görevdeyiz. Sizlerin  desteği ve  güveni ile  buradayız. Ancak  bu  yeterli mi?  Değil.Biz derneğimize  kendimize  ait  bir  yer almadığımız sürece bu destek yeterli değildir. Dernek gecemizde biliyorsunuz coşkulu bir  katılım ve  sözler verilmişti. Biz bunların paraya  dönüştürülmesinde  sıkıntı yaşıyoruz. Sizden  ricam bu  ikinci dönemimizde görevimizin sonuna  gelmeden  durumu yeniden  değerlendirerek yerimizi alalım..Bizleri bugün yalnız bırakmayan Anadolu Dernek TV  programcılığına  başlayan  hemşehrimiz,  sunucumuz Salih Turgut ve  ekibine   Sanatçımız, hemşehrimiz Buket Ünal’a  ve  orkestrasına  teşekkür  ediyorum. Sizlere iyi eğlenceler  dilerken, birliğimizi her  geçen gün  pekiştirecek  etkinliklerde buluşmak dileğimle  ‘’dedi.

Dernek Ağalığı adına  yapılan  açık artırmada  2015 yılı dernek pikniği ağalığını iş adamı Salih Emeksiz en yüksek bedeli ödeyerek aldı. Ağaya  dernek tarafından  alınan özel  elbise  giydirildi ve  davul-zurna  eşliğinde  piknik alanı dolaşıldı.

Yine  derneğe bağışı yapılan  LC Televizyonu en  yüksek bedel ödeyerek Taşova’dan  gelen Osmanlı Otomotiv’in sahibi   Belevili Hüseyin Taşova aldı ve  ilerleyen  günlerde yapılacak Dernek Dayanışma  gecesinin  televizyondan  yayını ile  ilgili maddi  bedelini karşılayacağının sözünü verdi.

Sabahın İlk ışıkları ile  piknik alanına  gelen Belevililer  mangallarını yakarak,  semaver çaylarını demlediler . Dernek Başkanı Hacı Taşova  piknik alanında kamera eşliğinde  dolaşarak tüm katılımcılara hoş geldin dedi.

Türk Halk müziğinin güçlü sesi aynı zamanda Taşovalı olan Buket Ünal sahne  aldığında abartısız tüm piknik alanında bulunan  Belevililer  oyunlara katıldılar. Türküler ve  halaylarla devam eden  etkinlikte hediyelik eşyaların çekilişleri yapılarak  programı sona  erdi.549208 4202750 6718210

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.