Amasya İtimat

İPA KONULU TOPLANTI YAPILDI

8 Mayıs 2009 Cuma günü saat 16.00’da ilçe Kaymakamı Özkan Demirel başkanlığında Kaymakamlık toplantı salonunda IPA konulu bir toplantı yapıldı.

 

29 Mayıs 2009 tarihinde başvuruların sona ereceği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (İPA) İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı (İKGOP) İPA 4. Bileşeni Merkezi Finans ve İhale Birimi Kadın İstihdamının desteklenmesi Hibe programına başvurular başladı.

 

İlçemiz Sağlık Meslek Lisesi’nin hazırlamış olduğu Aktif Yaşlanma Sürecinde Bireyin Yaşam Kalitesi başlıklı proje başvuru formu ekleriyle birlikte tamamlanmış bulunmakta olup, Amasya ilinde ve Taşova’da başvuru formatı tamamlanan ilk proje oldu.

 

Proje ortakları  Kaymakamlık, Belediye ve İlçe Özel İdaresi olup, proje iştirakçileri ise Sağlık Grup Başkanlığı ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından 8 Mayıs günü imzalandı.

 

İlçemizdeki kadınların istihdam edilebilirliğini artırmak, kadın girişimciliğini desteklemek, kadınların işgücü piyasasına katılımları önündeki kültürel ve diğer engelleri azaltmak için bu proje programı birbirlerini tamamlayıcı yerel paydaşlar arasında sürdürülebilir işbirliği oluşturarak nihai amaca ulaşacak ortaklık temelli bir yaklaşım uygulanacak olup, nihai faydalanıcı gruplar ise; bakım sorumlulukları nedeniyle uzun süre işsiz kalmış kadınlar, daha önce tarım sektöründe çalışmış olan kadınları da içerecek şekilde kırsal alanlarda yaşayan, işsiz ve işgücüne dahil olmayan kadınlardan oluşuyor.

     İlçemize hayırlı olmasını diliyoruz.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.