Amasya İtimat

İNSAN HAKLARI VE DEMOKRASİ KONFERANSI YAPILDI

 

İNSAN HAKLARI VE DEMOKRASİ KONFERANSI YAPILDI


Taşova Kaymakamlığınca düzenlenen vatandaşlarımızın İnsan Hakları konusunda bilgilendirilmesi amacıyla Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Av. Hıfzı Torumtay tarafından 22/02/2012 Çarşamba günü saat 14:00’te Atatürk İlköğretim Okulu Salonunda konferans düzenlenmiştir.


Sunucu Atatürk İlköğretim Okulu Türkçe Öğretmeni Eray Karagöl tarafından Avukat Hıfzı Torumtay’ın biyografisinin sunulmasıyla programa başlandı.


Biyografisinin sunumundan sonra söz alan konuşmacı Sayın Torumtay, başta Sayın Kaymakamımız İbrahim Halil Şivgan olmak üzere emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür ederek konuşmasına başladı.


Size Rektörümüzün selamını getirdim, diye konuşmasını sürdüren Torumtay, İnsan Hakları kavramını ve tanımını yaparak tarihsel süreç ve gelişimi hakkında bilgiler verdi. Kişilerin hangi alanlarda ve konularda hakları olduğunu bunları nasıl kullanabileceğini açıklayan Sayın Torumtay, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi nedir, hangi aşamalardan sonra adı geçen mahkemeye gidilebilecektir… gibi birçok konularda fazla detaya girmeden açıklamalarda bulundu.


Konuşmacı Hıfzı Torumtay, katılımcılara kendilerini dinleme zahmetinde bulundukları için teşekkür ederek konuşmasını sona erdirdi.Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.