İndirim kodları ile tasarruflu online alışveriş mümkün

Online alışverişlerde sepet tutarındaki rakamdan daha az ödeyerek hesaplı bir alışveriş yapmanın yolu indirim kodu, indirim kuponu gibi tasarruf araçlarını kullanmaktan geçiyor.

Yurtdışında yıllardır daha hesaplı alışveriş için sıkça kullanılan araçlardan biri olan indirim kodları son yıllarda Türkiye’deki online alışveriş tüketicilerinin de yoğun ilgi gösterdiği ve araştırdığı tasarruf araçlarından biri haline geldi.

İndirim kodu kullanarak yapılan online alışverişlerde daha az ödeyeceğini bilen tüketiciler alışveriş yapacakları online mağazaya ait güncel indirim kuponları olup olmadığını araştırarak alışverişlerini daha ucuza getirmeyi amaçlıyor.

Güncel indirim kodları nereden bulunur?

İndirim kodları zaman zaman online alışveriş siteleri tarafından müşterilerine e-posta, SMS ve mobil uygulama bildirimleri aracılığıyla iletilse de bunları her zaman takip etmek mümkün olmuyor.

İndirim kodu, kupon kodu gibi araçları takip etmek için site site dolaşmaya gerek kalmadan aranılan tüm güncel kupon kodu fırsatlarını tek bir çatı altında en güncel indirim kodlarını kolay ve ücretsiz bir şekilde edinip alışverişlerde kullanmanın yolu indirim kodu sitelerini düzenli olarak takip etmekten geçiyor.

Türkiye’deki birçok online mağazaya ait en güncel binlerce indirim kodu ve kampanya fırsatlarını takip ederek yapılacak her alışverişte hem daha az ödemek hem de diğer fırsatlardan faydalanmak mümkün oluyor.

Türkiye’nin en büyük mağazalarıyla işbirliği yaparak tüketicilerin ekstradan indirimler kazanıp çok daha ucuza alışveriş yapmanı sağlayacak 6 bine yakın özel indirim kodunu https://indirimkuponu.cnnturk.com/ linkinde kullanıma sunan CNN Türk bütçe dostu alışverişe katkı sağlıyor. Farklı kategorilerdeki online mağazalara ait kampanya fırsatları, %80’e varan indirimler sağlayan indirim kodlarını sunarak ihtiyaç duyulan ürünlerin normal fiyatlara oranla çok daha ucuza satın alınmasına yardımcı oluyor.

İndirim kuponları alışverişleri nasıl ucuzlatıyor?

İnternetten yapılan alışverişlerde çok daha az ödemeyi sağlaması açısından artık birçok tüketicinin sıkça araştırdığı araçlardan biri haline gelen kupon kodları çok kolay bir şekilde kullanılıyor. Alışveriş yapılacak online mağazaya ait güncel indirim kodu olup olmadığı araştırdıktan sonra eğer geçerli bir indirim kodu varsa bu kodu kopyalamak ve alışveriş yapılan sitenin ödeme sayfasında indirim kodu ile ilgili alana yapıştırmak yeterli oluyor. İndirim kodları tek seferlik kullanıldığından dolayı yapılacak her alışveriş öncesi güncel kupon kodu olup olmadığı kontrol etmekte fayda var.

Bu işlem sonrası sepet tutarındaki rakam anında düşüyor. Düşen tutar indirim kodu oranına göre değişiklik gösteriyor. Bazı durumlarda bu oran %90’lara kadar çıkabiliyor. İndirim kodları sağladıkları ciddi indirim tutarına ek olarak ücretsiz kargo fırsatları ile de tüketicilerin beğenisini kazanıyor.

Online alışverişin çok daha artış gösterdiği Sevgiler Günü, Anneler Günü, Babalar Günü, Black Friday, Cyber Monday, Yılbaşı gibi özel zamanlarda satın alacakları ürünler için daha az ödemek isteyen tüketicilerin internette indirim kodu ile ilgili yaptığı araştırmalar da yükselişe geçiyor.

Yorum Ekle