İLKÖĞRETİM HAFTASINI KUTLADIK

 

İlçemizde İlköğretim Haftası 18 Eylül 2019 Çarşamba günü düzenlenen bir  törenle kutlandı.

Atatürk anıtı önündeki törenin ardından Cumhuriyet İlkokulunda düzenlenen programa; Kaymakam Vekili Amasya Vali Yardımcısı Turgay İlhan, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, kurum müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Tatil döneminde okulları yeni eğitim öğretim yılına eksiksiz olarak hazırladıklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer;

“Tüm yurdumuzda olduğu gibi 2019-2020 eğitim öğretim yılına başladık. Yeni eğitim öğretimin başlaması ayrı bir hareketliliğe vesile olmaktadır. Ailelerimizin tatil planları ve bütün programları okullarımıza göre yapılmaktadır. Tüm öğretmen ve öğrencilerimize hoş geldiniz diyor yeni eğitim öğretim yılımız hayırlı olsun. Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında 317 öğrencimiz sekizinci sınıftan mezun olmuş ve 44 öğrencimiz Fen ve Sosyal Bilimler liselerine yerleşmişlerdir. İlköğretim düzeyinde başarılı bir dönem geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu vesile ile yeni eğitim öğretim yılının tüm eğitim camiasına ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Program şiirlerin okunması, halk oyunları gösterisi ve sekizinci sınıf öğrencilerinin birinci sınıf öğrencilerine çiçek vermesi ile sona erdi.

Yorum Ekle