İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI.

      2011-2012 Eğitim ve Öğretim yılı   19 Eylül 2011 Pazartesi günü ders zilinin çalması ile başladı.


 Okulların açıldığı ilk hafta İlköğretim haftası olarak tüm yurtta çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. İlçemizde İlköğretim haftası programı 21 Eylül 2011 Çarşamba günü yapılan törenle kutlandı.  Yeşilırmak İlköğretim Okulu  tarafından hazırlanan İlköğretim Haftası kutlama programı 21 Eylül 2011 Çarşamba günü Saat 10.00’da Atatürk Anıtı önünde yapılan törenle başladı.


        İlköğretim Haftası kutlama proğramını Yeşilırmak İlköğretim Okulu Türkçe Öğretmeni Sercan Taş sundu.Daha sonra progran Öğretmen evi bahçesinde devam etti.Burada öğrenciler adına Yeşilırmak İlköğretim Okulu öğrencisi Hacer Büşra Sakarya’nın   konuşmasından sonra , haftanın önemine ilişkin konuşmayı Yeşilırmak İlköğretim Okulu Müdürü Mustafa Yolaçan yaptı. 


      İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy  konuşmasında;Renovasyon çalışmalarından ilçemizdeki eğitim ve öğretim başarından söz etti. Ayrıca İlçemizin 2011-2012 eğitim öğretim yılana tam kadro ile başlandığını belirtti. İlçe Milli Eğitim Müdürü “Başarının bir tek anahtarı vardır; o da çalışmaktır, ben de sizlere başarmak için mutlaka planlı olarak çalışınız, ama çok çalışınız diyorum” şeklinde konuştu.

         2011-2012 Eğitim ve Öğretim yılında  ilçemiz genelinde  4817 kesin kayıtlı öğrenci olduğu bunun 6000 e yükseleceği , 360 öğretmen ve 36 okulda eğitim verileceği öğrenildi.Yorum Ekle