Amasya İtimat

İLK KAYIT AMASYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ ORBAY’DAN

Taşova MYO Öğrenci Kayıtları Başladı

Amasya Üniversitesi Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksek okulunda ilk kayıtlar başladı.

Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksek Okulu’nda 2014-2015 akademik yılı ilk kaydı Amasya Üniversitesi  Rektörü Prof. Metin Orbay tarafından yapıldı.

Kaymakam Engin Uysal, Belediye Başkanı Bayram Öztürk Meslek Yüksek okuluna gelerek yeni kayıt yaptıran öğrencilerle bir araya geldi.

Kaymakam Uysal burada yaptığı konuşmada “Bugün okulumuzda yüzde yüz doluluk oranları ile bölümlerimiz açılmış bulunuyor. İnşallah önümüzdeki yıl okulumuza Adalet MYO ve özel güvenlik bölümleri de açılması  planlanıyor. Şu an yüzde yüz doluluk oranı olan otobüs kaptanlığı ve posta hizmetleri bölümleri açıldı. Her yerin imkanını bulunduğu yerin fiziki, maddi ve sosyal şartları da dikkate alarak  değerlendirmek lazım. Okulumuz fiziksel şartlar bakımından gayet güzel bir okul. Burası on beş yılın hayali olan bir okul. Sizlere ilçe olarak elimizden geldiğince güzel ev sahipliği yapmaya çalışacağız” dedi.

Belediye Başkanı Öztürk “Anne ve babalarınızın gözleri arkada kalmasın. Bizler sizlerin her zaman yanınızdayız. Sizleri zaman zaman ziyaret edeceğiz sizlerde bizleri ziyaret edin. Hepinize başarılar diliyor yolunuz açık olsun diyorum” dedi.

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Metin Orbay burada yaptığı konuşmada “ Sevgili öğrenciler ilçemize, şehrimize  ve Amasya Üniversitesi çatısı altına hepiniz  hoş geldiniz .Toplam seksen öğrencimiz otuz dört farklı ilden ilçemize geldi. İlk defa bu yıl yüksek okulumuza öğrenci kabul ettik. İlkler her zaman iyidir, bazen eksiklikleri de ilkler yaşar ama iyi şeyleri de ilkler yaşar. Hem Kaymakamlık hem Belediye olarak sizlere işin ilk safhasından son safhasına kadar sahip çıkıldığı için de şanslısınız. TMYO otobüs kaptanlığı bölümünü okumak istiyorum diyen 457 arkadaş işaretlemiş yani bir kontenjana on iki kişi müracaat etmiş. Posta hizmetleri programına kırk kişi aldık ve buraya da 3508 arkadaşımız müracaat etmiş. Açtığımız bu bölümlerin istihdam sorunu yok. Hepiniz iki yıl içerisinde mezun olur ve bu aziz millete hizmet edersiniz. Yüksek okulumuzla ilgili her aşamada ciddi destek veren Sayın kaymakamımıza ve belediye başkanımıza, Rönesans firmasına, Sebahattin Üstün’e, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi. Kayıtların ilk günü olan1 Eylül 2014 günü kayıt yaptıran 15 öğrenciye Öğretmenevinde öğle yemeği verildi.

 

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.