Amasya İtimat

“İLK GÜNKÜ AŞKLA YİNE, BİRİKİM VE TECRÜBELERİMİZLE YENİDEN SAHADAYIZ”

Saygıdeğer Hemşehrilerim,
Sizlerin teveccüh ve destekleri ile Belediyecilikte geçen iki dönemimiz de “Hizmet Belediyeciliği” anlayışı ile “Şimdi Hizmet Zamanı” dedik, “Laf değil, proje üreterek” hükümetimiz ve belediyemiz imkanları seferber ettik. Siz değerli hemşehrilerimizin de katkı ve destekleri ile hizmet ve icraate dönük, sizlerin ve şehrimizin özlemle beklediği temel hizmetlerle buluşturmak için canla-başla, yılmadan-yorulmadan çalıştık.
Altyapı çalışmalarını tamamladık ve doğalgaz, yol-kaldırım, meydan, kent ormanı, spor sahaları, parklar, Yeşilırmak Islahı, Pazaryeri, TOKİ, spor salonu, yüzme havuzu, köprü, bulvar düzenlemeleri, sosyal donatılar, ağaçlandırma, yeşil alanlar, çevre düzenlemeleri, bakımevi, Millet Bahçesi, Organize Sanayi Bölgesi kurulumu ile sosyal ve kültürel birçok projeyi planladık, tamamladık ve siz değerli hemşehrilerimizin hizmetine sunduk.
“Umut vaadetmedik, gerçeğe dönüştürdük.”
“Gönül Belediyeciliği” anlayışı ile de, Üstat Neşet Ertaş’ın ifadesi ile “Kalpten kalbe bir yol bulup, gönülden gönüle köprüler kurduk.”
Şehrimizle ve güzel insanlarımızla “Bir dem dost olduk, her dem dost kaldık.”
Bütün bu projelerimizin gerçekleşmesinde emeği, katkısı ve desteği olan herkese müteşekkiriz.
Yeni dönem için ise “ilk günkü aşkla yine, birikim ve tecrübelerimizle yeniden sahadayız.”
Siz Saygıdeğer Hemşehrilerimizin teveccüh ve destekleri ile ilçemizin kuruluşunun 80’inci yılında, yine hükümetimizin destekleri ve belediyemiz imkanları ile önceliğimiz yatırım ve istihdam olmak üzere, ilk dönemimizde il geneli doluluk oranından dolayı zorunlu olarak geciken ikinci dönemimizde ise doluluk oranın %70’leri aşması ile, ilgili kurum kuruluş ve STK’larımızla işbirliği ve koordinasyonla hemen başvurusu yapılan ve tescili gerçekleştirilmiş olan Organize Sanayi Bölgemizin devletimizin ve hükümetimizin imkanları da seferber edilerek ivedilikle alt yapı ve üst yapı çalışmalarının hızlı bir şekilde tamamlanması ve bir an önce yatırımcılarımızın hizmetine sunulması öncelikli hedefimizdir. OSB’nin faaliyete geçirilmesi ile hem ilçe hem de ülke ekonomisine katkı ve dolayısıyla da halkımızın istihdamına olanak sağlanmış olacaktır. Bununla beraber Tarım OSB, Yeni Şehir Meydanı, 2.Etap Millet Bahçesi, Galericiler Sitesi gibi önemli yepyeni birçok projelerimizle el ele, gönül gönüle, hep birlikte, geleceği hedefleyerek, ilçemizi daha da ileriye taşımak, geliştirmek için yılmadan, yorulmadan var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.
Umut vaadetmiyor, gerçeğe dönüştürüyoruz.
Türkiye Yüzyılı’nda Taşova’mıza, güçlü, üretken, kalkınmacı, vizyoner, şefkatli, iz ve eser bırakan, çözüm odaklı belediyecilik ilke ve anlayışımızla hizmet etmeye devam etmek için hazırız ve kararlıyız.
Birlik ve beraberlik içerisinde yürüdüğümüz hizmet yolunda, her zaman olduğu gibi, şimdi de kıymetli desteklerinizle yanımızda olacağınıza inancımız tamdır.
Saygılarımla.

Bayram ÖZTÜRK
Taşova Belediye Başkanı ve Başkan Adayı

Yorum Ekle