İLHAN ARDUÇ

Siyasi düşüncesi, bir zamanlar  gençler arasında moda akım solculuktan etkilenmiş, o tarafta politik yaşamını devam ettirmiş, ta ki, kendi kasabasında yerel yöneticiliğe talip oluncaya  ve sonrasında ölümüne kadar..

 

Kendisi için zor kararı vererek yaşamı sürecindeki siyasi duruşunu zorlayıp bütün eleştirilere göğüs gererek beldesinin çıkarları adına adaylık kararını vermiştir.

 

Ak Parti’nin adayı olarak girdiği yerel seçimi kazanıp, doğduğu beldeye belediye başkanı olmuştur. Ak parti’nin sahip olduğu seçmen kitlesinin homojen bir yapıya sahip olmadığı gerçeğinden hareketle merhum İlhan Arduç, kendine has düşünce yapısı ve çalışmalarıyla, Ak Parti mozaiğinin içinde parlayan bir mermer parçasıydı.

 

Beldesinde hayvancılık, meyvecilik, çevre düzenlemesi, kültürel, sosyal faaliyetler ve eğitim alanında ilkleri başlatmıştır. Başkanlığı sürecinde yaptıkları ya da yapamadıklarını Esençay halkı değerlendirecektir. Takdir onlarındır.

 

Şu an aramızdan ayrılalı bir yılı geçen sürede her şey doğal sürecinde sonsuza doğru yol alırken, ailesinin yüreğindeki yangın devam ediyordur. ”Ateş düştüğü yeri yakar” özdeyişi merhum İlhan Arduç’un ailesi içinde geçerlidir. Allah hepsine sabır ihsan etsin.

 

Esençay doğal güzelliklerinin yanında tarihi, dokusuyla da fark edilen şirin bir beldemizdir.

Esençay halkının siyasi tercihi her seçim döneminde C.H.P ve onun paralelinde politika yapan partilerden yana olurken, İlhan Arduç’un Ak Parti’nin adayı olmasıyla Esençay’daki siyasi bütünlük bozulmuştur. Ak Parti orada taban bulmuş ve tutmuştur. Esençay ilhan Arduç’la yeni bir anlayışla her alanda ilklerle tanışmıştır. Başlatılan ilklerin halkın yararına devam ettirilmesi dileğimizdir.

 

Onun dostları onu yâd ederken, ailesi onun acısıyla yaşamına devam etmektedir. Her ölüm yıldönümünde ailesine yapılacak ziyaretlerle vefa göstermek dostları ve Ak Parti’nin görevidir diye düşünüyorum.

 

Eğer şimdiye kadar İlhan Arduç yâd edilmemişse oda bizlerin vefasızlığıdır.

Ailenin, İlhan’sız geçirecekleri Ramazan Bayramlarını  kutluyor, sağlıklı bir yaşamı Allah’tan diliyorum…

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.